Marmara Üniversitesi’nde Bu Kez ‘Denizler Darbeciydi’ Paneli

-

Marmara Üniversitesi’nde bu kez ‘Denizler darbeciydi’ paneli

Marmara Üniversitesi’nde bu kez ‘Denizler darbeciydi’ paneli

İstanbul Marmara Üniversitesi’nde geçtiğimiz hafta düzenlenen evrim karşıtı panelden sonra bu hafta da “En Acımasız Darbe 27 Mayıs 1960” paneli düzenlendi.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen evrim karşıtı panelle tepki çeken Marmara Üniversitesi'nde bu defa da 27 Mayıs'ın tartışıldığı ve bir takım sağcı kalemlerin sola şekil verme doğrultusunda hünerlerini sergilediği bir panel yapıldı.

Marmara Üniversitesi Nişantaşı yerleşkesinde düzenlenen panelde konuşan Zaman Gazetesi yazarı Mümtazer Türköne 12 Eylül darbesi öncesindeki olayları nedeniyle Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının darbecilere hizmet ettiklerini öne sürdü. Etkinliğe Taraf Gazetesi yazarı Yıldıray Oğur ve Star gazetesi yazarlarından Bekir Berat Özipek konuşmacı olarak katıldı.

"Darbeyi ordu değil 37 subay yapmıştır"
Her yazısında sola yüklenen Türköne; 27 Mayıs Darbesini ordunun değil 37 tane subayın yaptığını ileri sürdü. Türköne sözlerine şöyle devam etti: "Milli mücadelede asker kaçakları neyse darbeyi planlayanlar da bunlardır. Bunlar ilk önce darbesini TSK'ye karşı yapıyorlar. 235 general ve 3 bin subay emekli oluyor."

Darbe zamanında darbeci üsteğmenlerin karşısında orgenerallerin selam verdiğini dile getiren Zaman yazarı bu şekilde bir ordudan söz edilemeyeceğini söyledi. Türköne; "Ordumuz darbecilik görevini üstlenerek orduluktan çıkmıştır. Bu darbeyi yapan tüm askerler değildir bu kişiler her kurumda bulunan, elinde güç olan tiplerdir" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DarbeİstanbulMarmara ÜniversitesiNişantaşıStar tvTaraf GazetesiTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir