Marmara İletişim'de Yusuf Devran Dönemi Bitti

18PAYLAŞIM

Marmara İletişim'de Yusuf Devran Dönemi Bitti

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde görev süresi dolan Yusuf Devran dekanlık görevinden ayrıldı. Devran öğrencileri fişleme, öğretim üyelerini tehdit etme gibi hamleleriyle kamuoyonun gündemini meşgul etmişti.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı Yusuf Devran’ın görev süresi 7 Temmuz’da doldu. Prof. Dr. Selma Ulus’un vekaleten yerine getirdiği dekanlık görevine henüz kimin atanacağı bilinmiyor.

Bianet 'in haberine göre, Yusuf Devran dekanlık süresi boyunca öğrencilere ve akademisyenlere açtığı soruşturmalar, jüriye yüksek lisans sınavında okula kabul edilecek öğrenciler için bir liste verdiği ve bunu kabul etmeyen öğretim üyesini tehdit edip fiziksel şiddet uyguladığı iddialarıyla gündeme geldi. Öğrenciler, akademisyenler ve sendikalar sık sık Devran’ın uygulamalarına karşı basın açıklamaları ve kampanyalar düzenledi.

Devran’ın uygulamalarına tepkiler sınırları da aşmış, Kuzey Amerika Ortadoğu Araştırmaları Derneği (MESA) Devran ile ilgili Başbakan Erdoğan’a iki kez mektup yazmıştı. Fakültenin web sitesine göre, Fakülte Kurulu'nda Profesör üyeleri arasında adı geçmeye devam eden Devran ayrıca Yönetim Kurulu'nda da üye olarak görünüyor.

Sol Portal

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir