Marmara'da Esrarengiz Bir Yat

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Marmara'da Esrarengiz Bir Yat

Marmara'da Esrarengiz Bir Yat

9 Haziran'da bölgede pek bilinmeyen radarlı bir yat, siyah bir helikopter eşliğinde, Sedef Adası'nın güneyinden Marmara açıklarına yöneldi. Önce MHP lideri Bahçeli, Öcalan'ın İmralı'da olup olmadığını sordu. Ardından Amerikalıların ve Barzani'nin Öcalan'ı ziyaret ettiği söylentileri geldi. Daha sonra Arınç ve Kılıçdaroğlu ev hapsi olasılığından söz etti. Bunların ardından burnunu İmralı'ya çeviren yat, kuşkuları artırdı.

9 Haziran 2012 tarihinde sabah 8.42’de Büyükada’nın açıklarında, Sedef Adası’nın güneyinden Marmara açıklarına doğru, buralarda pek gözükmeyen bir yatın geçtiği gözlendi. Yatın ilginç yönü, radarlarla donatılı olması ve aynı zamanda üzerinde durmadan dönerek herhalde koruma görevi yapan siyah bir helikopterin eskortluğu olsa gerek.

Sedef yönünde oturan bir adalı dostumuz, bu bilgiyi verdiğinde, fotoğrafları istedim, ancak hemen ertesi sabah gönderdiği halde, e-postası, içindeki büyük çözünürlüklü resimler nedeniyle elime geçmedi. Geçen gün konu açıldığında hemen yeniden göndereyim dedi.

Büyükada sakini, olayı dürbünle de izledi. Gözlemini şöyle anlattı:

“Helikopter yatın üzerinden biraz uzaklaşıyor ama hemen yeniden yatın üzerine geliyordu. Dürbünle de baktım ama yatın ismini göremedim. Resmin birinden de anlaşıldığı üzere radar vs. gibi donanımları çok fazla idi. İzlediği yol, Sedef Adası’nın önünden adanın güney ucuna doğru gidişiydi; meraktan harita üzerinde baktığımda orada gideceği 3 yer var, Kurşun Burnu, Tavşan Adası -Neandros Adası- orayı geçerse de cetvelle çizilmiş gibi İmralı..”

İmralı mı? Bu gözlemini ilk aktardığında çok önem vermemiştim. Ancak bir iki gün sonra MHP lideri Bahçeli dahil, medyada ilginç yorumlar ve söylentiler görülmeye başlandı.

Bunlardan en ilginci, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın İmralı’da bulunup bulunmadığı idi. Yani Öcalan İmralı’dan başka yere mi götürülmüştü?

Diğer söylentiler arasında, Amerikalıların ve Barzani’nin Öcalan’ı İmralı’da ziyaret ettiği iddiaları vardı.

Bu arada, Bülent Arınç’ın, Öcalan’ın bir evde gözaltında yaşamını sürdürebileceği sözleri yer aldı. Arkasından CHP lideri Kılıçdaroğlu da benzer sözleri dile getirdi.

Bu söylentilerle Büyükada açıklarında İmralı istikametinde yol alan ilginç yat ile üzerinde uçan siyah helikopter arasında bağ olup olmadığını gündeme getiriyoruz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanBülent ArınçCumhuriyet Halk PartisiİmralıKemal KılıçdaroğluMilliyetçi Hareket Partisi
Görüş Bildir