'Depremlerin Devam Etme Olasılığı Yüksek'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Marmara'da Deprem

Marmara'da Deprem

İstanbul ve çevresinde hissedilen bir deprem meydana geldi. Deprem, Edirne, Tekirdağ, İzmir ve Çanakkale'de de hissedildi.

Haberin Tamamı İçin:

Marmara ve Ege'de Deprem: 6.2

Marmara ve Ege'de Deprem: 6.2

Marmara ve Ege bölgesinde hissedilen bir deprem meydana geldi. AFAD, depremin merkezinin Ege Bölgesi olduğunu ve büyüklüğünün 6,2 olduğunu açıkladı. Kandilli Rasathanesi ise merkez üssün Bozcaada olduğunu duyurdu.

İstanbul ve çevresinde de hissedilen bir deprem meydana geldi. Deprem, Edirne, Tekirdağ, İzmir ve Çanakkale'de de hissedildi.

6.2 büyüklüğ...

Haberin Tamamı İçin:

Ege'de şiddetli deprem

Ege Denizi Saros Körfezi açıklarında 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Çanakkale, İstanbul ve İzmir'de şiddetli şekilde hissedildi. Deprem nedeniyle Ege Bölgesi'nde yer yer telefon kesintileri meydana geldi.

Büyüklüğü 6,2 olarak ölçülen şiddetli deprem Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklama göre deprem Ege Denizi'nde Çanakkale'nin 80-100 km açığında meydana geldi. Meydana gelen deprem özellikle Ege Bölgesi'nde oldukça şiddetli olarak hissedildi. İzmir ve Çanakkale'de paniğe kapılan vatandaşlar ev ve işyerlerinden uzaklaştı. Deprem ayrıca İstanbul, Edirne, Tekirdağ, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Çanakkale'de de hissedildi.

VALİ TUNA: DEPREM YARIM DAKİKA SÜRDÜ

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna meydana gelen deprem ile ilgili açıklamalarda bulundu:

Haberin Tamamı İçin:

Marmara ve Ege'de deprem

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

'Depremlerin Devam Etme Olasılığı Yüksek'

Ege Denizi, Saros Körfezi açıklarında meydana gelen 6.2'lik depremle ilgili TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Prof. Dr. Günay Çiftçi, yazılı açıklamada yaptı.

Depremin yerleşim birimlerinden uzakta olması nedeniyle yaşam alanlarının etkilemesinde önleyici bir rolün ortaya çıktığının vurgulandığı açıklamada şunlara yer verildi: 'AFAT Deprem Araştırma Dairesi çözümlerine göre 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Depremin, Kuzey Anadolu Fay Zonu'nun Ege Denizi'ndeki uzantısınca üretildiği muhtemeldir.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) çözümlerine göre deprem, 5.8 büyüklüğünde ve yaklaşık 11 kilometre derinlikte olup Kuzey Anadolu Fay sistemi karakterinde yaklaşık kuzeydoğu ve güneybatı sağ yönlü doğrultu atımlı bir faylanmayla oluşmuştur. Her iki kuruluşun verdiği büyüklüklerden hareketle deprem, orta büyüklükte ve Kuzey Anadolu Fay sisteminin ürettiği bir depremdir. Depremin, yerleşim birimlerinden uzakta, hatta denizde olması, yaşam alanlarını etkilemesinde önleyici bir rol oynamıştır. Bölgede en az bu büyüklükteki depremlerin devam etme olasılığı yüksektir. Bununla beraber, bir deprem kuşağında bulunan ülkemizde özellikle kamu binalarının güçlendirme projelerinde jeofizik yöntemlerden yararlanılmamaktadır. Bölgemizde gerçekleşecek büyük bir depremde yerin dinamik parametrelerini veren jeofizik mühendisliğinden yararlanılmamasının bedeli ülkemiz için büyük olacaktır.'

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BursaDepremEskişehirİstanbulİzmirKütahyaTekirdağdeprem
Görüş Bildir