Mark Zuckerberg Sahip Olduğu Facebook Hisselerinin %99'unu Bağışlayacağını Duyurdu!

 > 
33bPAYLAŞIM

Dün bir kız çocuğu sahibi olan Mark Zuckerberg, bugün Facebook'ta sahip olduğu hisselerin %99'unu eşiyle birlikte kuracağı Chan Zuckerberg Vakfı'na bağışlayacağını açıkladı.  Hisselerin bugünkü değeri yaklaşık 45 Milyar Dolar ediyor!

Kızları Max'ın doğumu sonrasında Facebook sayfasında, kızına seslenerek yazdığı uzun  mektupta yapacağı bağışı duyuran Zuckerberg şu cümleleri kullandı;

"Bugün ben ve annen hayatlarımızı problemleri çözmeye adıyor, küçük de olsa çözüm ürtmek için bir rol almak istiyoruz. Facebook'un CEO'su olarak uzun, çok uzun yıllar çalışmaya devam edeceğim, ama dünyadaki problemler senin ya da bizim yaşlanmamızı beklemeyecek kadar büyük ve önemli. Genç yaşta dünyaya fayda sağlamaya başlamak istiyoruz. Seninle birlikte Chan Zuckerberg ailesinin yeni jenerasyonu başlarken, aynı anda Chan Zuckerberg Girişimi Vakfı'nı da başlatıyoruz. Amacımız dünyanın dört bir yanındaki insanları birleştirerek insanlığın potansiyelini ortaya çıkarıp geliştirmek ve gelecek nesillerdeki çocuklar için eşit bir dünya yaratmak. Öncelikli odaklanacağımız alanlar  kişiselleştirilmiş eğitim, hastalıklarla mücadele, insanları birleştirme-bağlama ve sağlam komüniteler oluşturmak olacak. Bu doğrultuda sahip olduğumuz Facebook hisselerinin %99'unu - şu anki değeri yaklaşık 45 Milyar Dolar- bu amaç doğrultusunda bağışlıyoruz. Biliyoruz, halihazırda bu konularda çalışan binlerce insanın emekleri yanında bu çok küçük bir miktar ama elimizden gelen her şeyi, bu değerli insanlarla birlikte yapmak istiyoruz"  

Helal Olsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pargali

Yoğh Amına...

internetten-kazansam

BAGIŞ DERKEN!!! ne bağışı yaa adam kendi kurduğu vakfa bağış yapacakmış. Bizim köyde buna diyorlar ki VERGİ KAÇIRMA. adam bütün parasını kendi vakfına yatıracak vakıf parası olduğu için vergi vermeyecek. Güldürmeyin adam ne BAGIŞI!!

ailwynnredfield

Mark Zuckerberg'i hiç umursamıyorum. Evli olduğunu bile bilmiyordum lan...

nemesis-zender-one

Bence bağış sayılmaz.Çünkü parayı yine kendi vakfına bağışlıyor yani sol cebinden sağ cebine para yatırmış oluyor.

babahakki

Keşke hisseden bana da pay düşse.

feyk

oyle bir olay vardi. zamaninda facebook yeni kuruldugunda bir sanatciya sirketin duvarlarini orjinal sekilde boyatiyorlar. is sonrasinda marc zuckerberk pesin para yerine binde ikiydi sanirim, sirketin hisselerinden teklif ediyor. o zamanlar sirketin ciddi bir degeri yok. bizim esnaf ve ustalar her zaman pesin para tercih ederler ama bu eleman hisseleri almayi tercih ediyor. sonuc olarak adamin su an yuzmilyonlarca dolar parasi var.

Görüş Bildir