Mark Zuckerberg Gözünü Path’e Dikti

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Mark Zuckerberg Gözünü Path’e Dikti

Mark Zuckerberg Gözünü Path’e Dikti

Mark Zuckerberg çekindiği tek girişim olan Path ile yakınlaşmaya çalışıyor. Eski çalışma arkadaşı ve Path’in kurucusu olan Dave Morin ile “daha yakından çalışmak için sabırsızlandığını” söyleyen Zuckerberg’in, tam olarak nasıl bir modelden bahsettiği bilinmiyor.

Business Insider‘da yayınlanan habere göre HTML5 bazlı mobil uygulamalarda yaşadıkları sıkıntıların ardından mobil deneyimi artırmanın yollarını arayan Facebook bir şekilde Path’i bünyesine katabilir.

2010 yılında Dave Morin ve arkadaşları tarafından geliştirilen Path kullanıcıların sosyal çevresi ile fotoğraf ve düşüncelerini sadece akıllı telefonları üzerinden paylaşabilecekleri ve 150 kişiyle sınırlanan bir sosyal paylaşım platformu. Oyunlardan ve reklamlardan uzak, sadece yakın çevresiyle kişisel paylaşımlar yapmak isteyenlerin tercihi olan Path, kısa sürede kullanıcı sayısını 3 milyona çıkarmış ve geçtiğimiz sene Google’ın 100 milyon dolarlık teklifini reddetmişti.

TechCrunch etkinliğinde Instagram anlaşmasının gelişim sürecinden bahseden Zuckerberg, CEO Kevin Systrom ile masaya oturup birlikte çalışmalarının ve ürünlerini birbirine entegre etmenin yollarını tartışırken iki tarafın da uzun süre ve enerji gerektiren bir bağlılık teminatı veremeyeceğini, bu yüzden aynı şirketin parçası olmalarının daha sağlıklı bir çözüm yolu olacağına karar verdiklerini anlattı.

Bu yüzden Morin ile daha yakından çalışmak istediğini itiraf eden Zuckerberg, Facebook’un çok önem verdiği mobil deneyimini geliştirmek için Path’i satın almayı deneyebilir. Bakalım Google’ın teklifini reddeden Morin eski patronu Zuckerberg’e de hayır diyecek mi?

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEODeepMindFacebookGoogleInstagramMark Zuckerberg
Görüş Bildir