Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mardin ve Şırnak'tan Acı Haber: 10 Şehit...

-

Bu sabah Mardin'in Kızıltepe ve Derik ilçeleri arasındaki karayoluna tuzaklanan patlayıcı askerleri taşıyan sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmiş, saldırı sonucu 4 asker şehit olmuş, 6 güvenlik görevlisinin de yaralandığı açıklanmıştı. Bir acı haber de Şırnak'tan geldi... Şırnak-Uludere karayolu üzerindeki cezaevi yakınlarında bulunan kontrol noktasına PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada 6 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. 

Şırnak - Uludere karayolu üzerindeki kontrol noktasına PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi.

Doğan Haber Ajansı, çıkan çatışmada 6 askerin şehit olduğunu ve 1 askerin yaralandığını paylaştı.

Resmi açıklama bekleniyor...

Mardin'de askeri araca bombalı saldırı: 4 şehit

Mardin'deki saldırıda ise 4 asker şehit oldu...

Bu sabah saatlerinde Kızıltepe-Derik karayolunun Derik ilçe girişindeki Tepedağ Köyü yakınlarında, karayoluna daha önceden PKK'lı teröristler tarafından döşenen patlayıcı, askerleri taşıyan sivil plakalı bir minibüsün geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatıldı.

Valilik'ten yapılan açıklamada 3 askerin şehit olduğu belirtilmiş ve "2'si ağır olmak üzere 7 persolelimiz yaralanmıştır" ifadelerine yer verilmişti. 

Doğan Haber Ajansı, şehit olan askerlerin sayısının 4'e yükseldiğini duyurdu.

Yaralı 6 güvenlik görevlisinin Kızıltepe ve Mardin'deki Devlet Hastaneleri'nde tedavileri sürüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

MardinŞehitŞırnak
Görüş Bildir