Mardin Valisi: 'İçkici, Kumarcı, Manyaklarla Evlenirseniz Böyle Olur'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Mardin Valisi: 'İçkici, Kumarcı, Manyaklarla Evlenirseniz Böyle Olur'

Mardin Valisi: 'İçkici, Kumarcı, Manyaklarla Evlenirseniz Böyle Olur'

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, kadınlar günü etkinliğinde kadınlardan evleneceği erkeği iyi seçmelerini isteyerek, "Böyle içkici, kumarcı vesaire manyaklarla evlenirseniz böyle olur" dedi.

MİDYAT - Mardin'in Midyat İlçesi'nde Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde kadınlar, 'Cinsiyet Eşitliliğine Duyarlılık' yürüyüşü yaptı.

Şölende konuşan Mardin Valisi Turhan Ayvaz, kadınları evleneceği erkekleri iyi seçmeleri konusunda uyararak şunları söyledi:

"Kadınlar için, kadınlar günü 8 Mart. Erkekler için bunun anlamı nedir? Erkekler için anlamı şudur. Evde hanımefendi hasta olduğu zaman veya anne ve babasını ziyarete gittiği zaman, biz erkekler bundan hiç hoşlanmayız o yüzden onlar evden ayrıldığında evde hayat duruyor. Hatta itiraf etmek lazım ki, erkekler evde aç kalıyor. Dolayısıyla kadınlar için sadece 12 ayda bir gün 8 Mart, erkekler için kadınlar günü her gündür. Toplumda muhakkak ufak tefek arızalar oluyor. Bayana şiddet gösterenler oluyor. Baştan siz de evleneceğiniz erkeği iyi seçin, psikolojisini iyi ölçün. Böyle içkici, kumarcı vesaire manyaklarla evlenirseniz böyle olur. Onun için bu iş biraz da size kalmış; annelere, babalara kalmış. Her toplumda muhakkak çürük elmalar oluyor. İnşallah bu sorunlar da zamanla hal olacak kanunlarımızın sonucunda."

"EN ŞANSSIZ KIZ, KÜÇÜK YAŞTA EVLENDİRİLENDİR"

Vali Ayvaz, en şanssız kadının ise anne ve babası tarafından 18 yaşını doldurmadan evlendirilen, bir meslek öğretilmeyen kişi olduğunu söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Mardinkadınlar
Görüş Bildir