Mardin Valiliği: 'Dilşa Ak Polis Aracındaki Teknik Arıza Sonucu Vuruldu'

 > 
46PAYLAŞIM

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 2 gün önce zırhlı polis aracından açılan ateş sonucu ölen 59 yaşındaki Dilşa Ak ile ilgili Mardin Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada, araçta oluşan teknik bir arızadan dolayı ateşleme mekanizmasının harekete geçtiği belirtildi.

Nusaybin'de 2 gün önce zırhlı polis aracından açılan ateş sonucu Dilşa Ak'ın ölmesi ve 1 kişinin de yaralanması olayı ile ilgili Mardin Valiliği tarafından açıklama yapıldı. 

Açıklamada, şöyle denildi:

'Teknik bir arızadan dolayı ateşleme mekanizması harekete geçti'

"Nusaybin ilçemizde bulunan DSİ Kapama Bölgesi'nde 19/02/2016 Cuma günü güvenlik tedbiri görevini icra eden bir zırhlı aracımızda oluşan teknik bir arızadan dolayı ateşleme mekanizması harekete geçmiş, olay sonucunda bir vatandaşımız hayatını kaybetmiş, bir vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşımızın tedavisi halen devam etmektedir. Bu müessir olayda hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyoruz. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmış olup sonucu ile ilgili kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir."

DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir