Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Manyakça Bir Fantezi veya Bir İsyan Biçimi: AIDS Olmaya Çalışan "Böcek Kovalayanlar"

-

Aklınıza gelip de olmaz dediğiniz bir şey varsa derhal unutun. Sadece kurmaca bir hikayede karşınıza çıkabilirmiş gibi duran pek çok şeyin gerçek hayatta az ya da çok illa ki bir karşılığı var.

Kim bilerek AIDS olmak ve onca sıkıntıyı çekip hayatını riske atmak ister ki? İnsanlar grip olmamak için bile tedbirler alırken, AIDS’e yakalanmaya çalışmak kulağa çok mantıksız geliyor değil mi?

Ancak böyle bir şey var. Adı da bugchasing yani böcek kovalamak. HIV virüsü kapmak için HIV pozitif insanları arayan ve onlarla korunmasız seks yapan insanlar böyle adlandırılıyor.

AIDS hastası olup da bunu başkalarına bulaştırmayı kabul edenler ise giftgivers yani hediye vericiler olarak biliniyor.

HIV ile enfekte olmak için uğraşanların kendilerince pek çok farklı sebebi var. Bunların ilki heyecan arayışı. Seks yaparak HIV kapmak gibi bir fanteziye sahipler ve bu fikir onları tahrik ediyor.

Bazı araştırmacılar, davranışın gay erkeklerin toplum tarafından damgalanma ve toplumun reddetmesini reddetmek şeklindeki savunma yanıtlarından olduğunu söylüyor.

Bugchasing‘in sebeplerinden birinin egemen heteroseksüel normlara ve alışkanlıklara karşı dirençten kaynaklanabileceğini öne sürüyorlar.

Bazı böcek kovalayanlar ise partnerleri HIV pozitif ise ilişkiye devam edebilmek için bu yolu seçiyor.

Partnerinin HIV bulaştırmamak için kendisinden ayrılmak isteyeceğini düşünenler ilişkilerini sürdürmek için kendileri de enfekte olmanın yollarını arıyor.

Bir diğer sebep ise yalnızlık! Yalnızlık ve ilgisizlikten muzdarip bazı insanlar sosyal hizmetlerin ilgisine, takibine ve AIDS'lilere destek olan toplulukların şefkatine sahip olabilmek için bu yolu seçiyor

Dr. Mark Blechner bazı böcek kovalayıcıların yalnız
ve yabancılaşmış olduğunu ve HIV'i, halkın sempatisini ve bakımını
sağlayan bir topluluğa katılmanın bir yolu olarak gördüklerini söylüyor.

Bazı araştırmacılar bunun Münchausen Sendromu ile alakalı olduğunu iddia ediyor.

Münchausen Sendromu, kişinin çevresinden ve sağlık görevlilerinden ilgi görebilmek için kendini sürekli hasta etmesi veya bunun için uğraşması şeklinde açıklanabilecek bir psikiyatrik rahatsızlık.

Son olarak ise bugchasing bir intihar yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Ölmek için oldukça uzun ve sıkıntılı bir süreç olsa da ölüm için ya da ölümüne seks yapma durumu bazıları için oldukça cazip.

Ki kararlı biri için çok mantıklı bir intihar yolu da değil. Çünkü HIV sahibi olmak sonunda illa ki öleceğiniz anlamına gelmiyor.

Dr. Michael Roloff, HIV arayan kişilerin daha çok seks bağımlısı olduklarını iddia ediyor

Bu kişilerin daha önce çeşitli cinsel risk alma davranışları gerçekleştirerek tüm yolları tükettiklerini ve son yol olarak da maksimum risk yüksekliğini yakalamak için böcek kovaladıklarını söylüyor.

Jamie isimli amacına ulaşmış bir Bugchaser ile yapılan röportajda Jaime şunları söylüyor:

"Artık kovalayamayacağım için üzgünüm. Sorun şu ki, artık seks bana daha fazla heyecan vermiyor. Eskiden yaşadığım son seksin beni değiştirip değiştirmediğini merak ederdim. Sanki Rus ruleti gibiydi ve bir sonraki merminin canlı olup olmayacağını merak ederdim. Şimdi tüm kurşunlar güvende, bu yüzden heyecan gitti."

Bir başka Bugchaser olan Nick ise amacına ulaşmak için HIV pozitif olduğunu bildiği çok sayıda kişi de dahil olmak üzere 1.000'den fazla erkekle korunmasız cinsel ilişkide bulunduğunu söylüyor.

Nick hastalık ilk teşhis edildiğinde Facebook'ta şunları yazdı: "21 Eylül'de HIV pozitif test edildi ve ben onu tamamen seviyorum. Hoş ve zehirli!"

Tanısından beri Nick, 20 erkekle korunmasız cinsel ilişkiye girdiğini iddia ediyor. Bunların tamamı da onun AIDS olduğunu bilen insanlar. Yani başka böcek kovalayanlar.

En başta söylediğimiz gibi insanların fantezilerinin bir sınırı yok ve konu insan davranışları olunca "olmaz" denilen her şey mümkün.

Bugchasing olayı oldukça tuhaf ve insanın yapabilecekleri ile ilgili sınır hakkında önemli bir fikir veriyor. Bazı uzmanlar büyütülmemesi gerektiğini, oldukça az sayıda insanın bu yolda olduğunu söylerken bazıları da konunun önemine ve gitgide yayılmasının tehlikelerine vurgu yapıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fatih2685

Allah verdiği aklı almasın.

onur-khan-ozturk

İnsanların *mk.

deen-tharkuho

Ulan ne ruh hastası insanlar var

derin-a-clk

Allah akıl fikir versin. Amaç ölmekse eminim daha acısız şekilleri vardır.. okuduğum haberin gerçek olmadığına inanmak istiyorum. Şu Mandela etkisi gibi bir şey olsun...

birinci-tekil-birey

Zaytung haberi değil di mi bu? Gerçek salaklık yani.

Görüş Bildir