Mansur Yavaş: 'Ankara'da Covid-19 Vaka Artışı İlk Zamanlardaki Seviyeye Çıktı'

 > 
87PAYLAŞIM

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, başkentteki covid-19 vaka artış seviyesinin, salgının ilk günlerindeki düzeye geldiğini söyledi. 

Öte yandan Ankara'daki hastanelerde, klinik servis yataklarının en az yüzde 50'sinin koronavirüs hastaları için ayrıldığı, boş yoğun bakım yataklarınınsa tamamının koronavirüs hastaları için ayrılmasının kararlaştırıldığı aktarıldı. 

'Belediyemize ziyaretleri sınırlandırdık'

Mansur Yavaş, Ankara'da covid-19 vakaları ile ilgili yaptığı paylaşımda, vaka artış düzeyinin ilk günlerdeki seviyeye ulaştığını ifade etti. 

Yavaş, "Tedbirlerimizi üst seviyeye çıkarmakla birlikte çalışma arkadaşlarımızın ve sizlerin sağlığı için belediyemize ziyaretleri sınırlandırdık." ifadesini kullandı.

Yavaş'ın paylaşımı şu şekilde 📌

ATO: 'Günlük pozitif vaka sayısı bine yaklaştı'

Ankara Tabip Odası da bugün yaptığı açıklamada, kentte günlük pozitif vaka sayısının bine yaklaştığı bilgisini paylaşmıştı.

Başkentte koronavirüs hastaları için ayrılan yatak sayısı artırıldı

Öte yandan Ankara Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada "Pandemi Değerlendirme Toplantısı" yapıldığı belirtildi.

Buna göre, hastanelerdeki klinik servis yatağı sayısının en az yüzde 50'sinin Covid-19 yatağı olarak ayrılması, boş yoğun bakım yataklarının tamamının Covid-19 yoğun bakım yatağı olarak ayrılması kararlaştırıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir