Maliki: Ordu Baskı Aracı Olamaz

 > -

Maliki: Ordu Baskı Aracı Olamaz

Maliki: Ordu Baskı Aracı Olamaz

Maliki, Saddam Hüseyin döneminde olduğu gibi ordunun baskı unsuru olmasının mümkün olmadığını dile getirdi.

Irak ordusunun bugün kendine güvendiğini kaydeden Maliki, “Ordu her türlü donanımıyla ülkenin egemenliğine yapılacak saldırılara karşı caydırıcı bir rol üstlenmelidir. Biz de şu an orduyu daha ileri bir seviyeye taşıyarak bunu yapmaya çalışıyoruz” ifadesine yer verdi.

Irak ordusunun teçhizatı için bütçeden belirli bir miktar pay ayırmaya kalktıklarında muhalif seslerin yükseldiğini belirten Maliki, silahlı kuvvetlerin ve onun teçhizatının siyasi rekabetten uzak tutulması gerektiğine işaret etti.

MALİKİ'YE DESTEK GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ

Irak'ın başkenti Bağdat'ta Irak Başbakanı Nuri el-Maliki'ye destek gösterisi düzenlendi.

Bağdat'ın doğusunda bulunan ve çoğunluğu Şii olan Sadr semtinde düzenlenen gösteride Maliki'nin izlediği politikalar desteklendi. Sadr semtinde Dava Partisi'nin sorumlusu Muhsin el-Musevi, göstericilere hitaben yaptığı konuşmada, Başbakan Nuri el-Maliki'nin yanında olduklarını, halkı hedef alan teröristleri caydıran terörle mücadele kanununun 4. maddesinin kaldırılmasından yana olmadıklarını ve ülkenin birlik ve bütünlüğünden yana olduklarını söyledi.

Gösteriye katılan kadınlar, "Teröre verdiğimiz kurbanların tekrar hayata döndürülmesi şartıyla terörle mücadele kanununun 4. maddesi kaldırılabilir" sloganını attı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanIrakkadınlar
Görüş Bildir