Maliki : 'Erdoğan Karşılıklı Saygının Gereklerine Uymuyor'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Interpol’den Haşimi'ye Yakalama Kararı

Interpol’den Haşimi'ye Yakalama Kararı

Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol), Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi'nin yakalanması için kırmızı bülten yayımladı.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan: 'Haşimi'ye Desteğimiz Sürecek'

Başbakan: 'Haşimi'ye Desteğimiz Sürecek'

Başbakan, Haşimi hakkında çıkarılan yakalama kararı hakkında ""Haşimi'nin ülkemizde sağlık sorunları ile ilgili ve son gelişmelerle ilgili olarak Türkiye'de bulunması söz konusu. Sağlık sorunları ile ilgili süreci tamamlayınca ülkesine dönecektir. Bu konuda kendisi hukuki noktada girişimlerini sürdürmekte. Biz de desteği daha önce de söyledim verdik, vermeye devam edeceğiz. Bunu da özellikle parantez olarak açıyor ve kapıyorum" açıklamasında bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

Haşimi'yi iade etmeyiz Anadolu Ajansı

Haşimi'yi iade etmeyiz Anadolu Ajansı

AA - Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Haşimi hakkında Interpol'ün kırmızı bülten çıkartmasına ilişkin, "Başından beri destek verdiğimiz birini iade etmeyiz'' dedi. Haşimi'ye Türkiye'nin destek verdiğini ve bu desteğin devam ettiğini belirten Bozdağ, şunları söyledi: ''Interpol tarafından arananlar arasında ismini geçmesi elbette önemli. Bizim de Irak hükümetinden istediklerimiz var. Orada terör örgütü ve yandaşları barınıyor ve terör örgütü ele başları orada bulunuyorlar ve ülkemize karşı eylemler gerçekleştiriyorlar. Biz de onları istiyoruz ama bugüne kadar Irak hükümetinden olumlu bir cevap alamadık. Şu anda bu konuyla ilgili desteğimizi verdik, şu anda Türkiye'de bulunuyor, tedavi maksadıyla gelmişti. Önümüzdeki zaman içerisinde yeni bir değerlendirme yapılır mı onu şimdiden bilemiyorum ama hükümet olarak bu konudaki tutumumuz net. Biz desteğimizi verdiğimiz birini iade etmeyiz.''

Haberin Tamamı İçin:

Atalay: Haşimi Ülkemizde Misafir

Atalay: Haşimi Ülkemizde Misafir

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi hakkında Interpol’ün kırmızı bülten çıkarmasına ilişkin, "Biz misafirperver bir ülkeyiz. Bu konudaki gelişmeleri hassasiyetle takip ediyoruz. Şu anda Haşimi ülkemizde misafir. Biz misafire sahip çıkarız. Türkiye’nin misafir ağırlama konusunda hassasiyetleri var" dedi.
Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde AK Parti ilçe hizmet binasının açılışına katılan Başbakan Yardımcısı Atalay, gazetecilerin Interpol’ün Haşimi hakkında "kırmızı bülten" çıkarmasıyla ilgil...

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Erdoğan’a Suçlama!

Başbakan Erdoğan’a Suçlama!

Kuzey Irak’ta yayın yapan NRT televizyonuna konuşan Maliki, Başbakan Erdoğan’ın Irak Devlet Başkan Yardımcısı Tarık El Haşimi’nin teslim edilmeyeceği yolundaki açıklaması hakkında ne düşündüğünün sorulması üzerine, “Erdoğan karşılıklı saygının gereklerine uymuyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBaşbakan YardımcısıBekir BozdağBeşir AtalayIrakPolisTerör
Görüş Bildir