Mahkemeden THY'ye Red

 > -

Mahkemeden THY'ye Red

Türk Hava Yolları'nın (THY) Hava İş Sendikası tarafından başlatılan grevin kötüye kullanıldığı gerekçesiyle başvurduğu mahkemeden ret kararı çıktı.

THY Yönetim Kurulu, 24. dönem Toplu İş Sözleşmesi'nin (TİS), uyuşmazlıkla sonuçlanmasının ardından başlatılan grevin grev olmaktan çıktığını belirtmişti. THY, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince grev hakkının kötüye kullanıldığı gerekçesiyle mahkemeye başvurmuştu. İstanbul İş Mahkemesi, THY'nin başvurusunu reddetti.

SONUÇ ALAMAYACAKLARINI BİLİYORLARDI

Hava İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin, "Dava aslında THY yönetiminin gerek içerisindeki çalışan arkadaşların üzerinde kurmaya çalıştığı baskı, gerek dışarıda grevde olan arkadaşların kafa bulanıklığı oluşturmak için açtığı davaydı. Sonuç alamayacaklarını biliyorlardı. Çünkü bir Çalışma Bakanlığı bünyesinde ve mevcut ilgili yasayla bağlantılı yaptığımız hazırlıkların sonucunda grev kararı verdik ve çıktık. Yasa dışı bir şey olsaydı, grevin uygulanmasına yönelik bir karar verilmezdi." dedi.

THY yönetiminin yaptığı bu başvurunun çaresizlikten olduğunu savunan Ayçin, "THY'nin bu başvurusu dışarıda bulunan arkadaşların yarattığı iş boşluğunu doldurabilmek için yaptığı bir başvuruydu. Çıkan karar bizde şaşkınlık yaratmadı. Beklediğimiz karar çıktı. Grev başladığı şekilde devam ediyor. Grevdeki arkadaşlara da olumlu yansıdı." ifadelerini kullandı.

Haberin alındığı kaynak » www.borsagundem.com

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulTürk Hava Yolları
Görüş Bildir