Topçu Kışlası'na Mahkemeden Durdurma

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Mahkeme Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Gezi Parkı İtirazını Reddetti

İstanbul 6. İdaresi Mahkemesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın gezi parkıyla ilgili "yürütmeyi durdurma kararı" na karşı yaptığı itirazı da reddetti.

6. İdare Mahkemesi "ret kararı" nı o...

Haberin Tamamı İçin:

Gezi Direnişi Kazandı Tayyip Erdoğan Kaybetti

Taksim Gezi Parkında, hükümetin Topçu Kışlasını yeniden inşa etme kararına ilişkin davada İstanbul 6. İdare Mahkemesi, Kültür ve Turizm Bakanlığının itirazını reddetti. Hükümetin Gezi Parkı kararı yargıdan dönmüş oldu.

Mahkeme 7 Mayıs 2013 tarihinde ilk inceleme sonucu yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Sonraki süreçte Bakanlık yürütmeyi durduran bu karara itiraz etti ve savunmasını mahkemeye sundu. Bakanlığın itirazını değerlendiren mahkeme heyeti oy çokluğu ile yürütmeyi durdurma kararını yerinde buldu. Kararda mahkeme başkanı, yürütmeyi durdurma talebinin reddedilmesi gerektiği yönünde oy kullandı.

Başbakan Erdoğan, yaptığı açıklamada mahkeme kararına uyacaklarını söylemişti. Böylece Gezi Parkı'nı yıkmak artık yasalar içinde mümkün değil.

Odatv.com

Haberin Tamamı İçin:

Mahkemeden Gezi Parkı Kararı

İstanbul 6. İdare Mahkemesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Gezi Parkı'na Topçu Kışlası yapılmasıyla ilgili 'Yürütmeyi durdurma kararı'na karşı yaptığı itirazı reddetti. Bakanlığın itirazını değerlendiren mahkeme heyeti oy çokluğu ile yürütmeyi durdurma kararını yerinde buldu. Mahkeme Başkanı bu karara muhalefet etti. Mahkeme, Taksim Gezi Parkı'ndaki projeye ilişkin nihai kararının 2 ay içinde verecek.

Daha önce Gezi Parkı’ndaki çalışmalar nedeniyle Peyzaj Mimarları Odası ve Mimarlar Odası, mahkemeye itirazda bulunulmuştu. İtiraz üzerine İstanbul 6. İdare Mahkemesi, 7 Mayıs 2013 tarihinde ilk inceleme sonucu ‘Telafisi mümkün olmayan zararlar doğacağı’ gerekçesiyle yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Oy çokluğu ile verilen bu karara üye hakim "Çalışmaların durdurulmasına gerek yok" diyerek muhalefet etmişti.

Haberin Tamamı İçin:

Topçu Kışlası'na Mahkemeden Durdurma

Taksim Gezi Parkında, tarihi Topçu Kışlasının yeniden inşasına ilişkin davada İstanbul 6. İdare Mahkemesi, Kültür ve Turizm Bakanlığının itirazını reddetti.

Mahkeme 7 Mayıs 2013 tarihinde ilk inceleme sonucu yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Sonraki süreçte Bakanlık yürütmeyi durduran bu karara itiraz etti ve savunmasını mahkemeye sundu. Bakanlığın itirazını değerlendiren mahkeme heyeti oy çokluğu ile yürütmeyi durdurma kararını yerinde buldu. Kararda mahkeme başkanı, yürütmeyi durdurma talebinin reddedilmesi gerektiği yön...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanGezi ParkıİstanbulRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir