Mahkeme Babayı Haklı Buldu: Çocuklarının Fotoğrafını Paylaşan Blogger Anneye 'İstismara Davetiye' Suçlaması

 > -

Sosyal medyada 174 bin takipçisi olan ve neredeyse her gün çocuklarının fotoğraflarını paylaşan en ünlü anne bloggerlardan olan Nihan Kayalıoğlu eşiyle boşanma sürecinde emsal olabilecek bir suçlama ile karşılaştı. Eşi, “Çocuklarımı reklam malzemesi yapıp para kazanıyor, istismara davetiye çıkarıyor” gerekçesiyle velayetin kendisine verilmesini istedi. Mahkeme de babayı haklı buldu.

Gelin yaşananlara birlikte bakalım...

Vatan gazetesinden Çağdaş Ulus'un haberine göresosyal medyada 200 bine yakın takipçisi olan ve neredeyse hemen her gün iki çocuğunun fotoğraflarını paylaşan ünlü anne bloggerlar'dan Nihan Kayalıoğlu’na eşi Savaş İçten boşanma davası açtı.

İstismara davetiye çıkartıyor diye çocuklarının velayetinin annesinden alınmasını istedi

Baba Savaş İçten, eşiyle şiddetli geçimsizlik yaşadığını belirterek boşanmayı talep etti, çocuklarının velayetinin kendisine verilmesini istedi ve ekledi:

“Eşim çocuklarımız C.A. ve L’nin fotoğraf ve videolarını sosyal medya hesabında kamuya sunarak istismara davetiye çıkarmaktadır. Ayrıca kendisine ün kazandırmak için de çocuklarımı katıldığı TV programlarına da çıkarması kabul edilemez” 

 Baba aynı zamanda, Kayalıoğlu’nun çocuklarının fotoğraflarını kullanarak kendi tanınırlılığını ve takipçi sayısını artırdığını söyledi.

Boşanma davası sürerken mahkeme aldığı ara kararda çocukların velayetinin dava bitene kadar babaya bırakılmasına karar verdi

Çocuklara ait fotoğrafların sosyal medyada paylaşılmasına yasak getirildi

Ayrıca babanın çocuklarına ait fotoğrafların anne tarafından sosyal medyada paylaşılmama talebini de haklı bulan mahkeme Kayalıoğlu’nun o fotoğrafları sosyal medyada paylaşmasına yasak getirdi. Anneye çocuklarını görmesine ise hafta sonu için izin verildi. 

Uzmanlar bu kararın emsal niteliğinde olduğunu söylüyor.

Yaşanan bu gelişmenin sosyal medyaya yansımaları ise şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir