Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Lozan'da Gövde Gösterisi

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Lozan'da Gövde Gösterisi

Lozan'da Gövde Gösterisi

İsviçre’nin Lozan kentindeki son sunum ile büyük beğeni toplayan olimpiyat ekibimiz dün Lozan Palas otelinde açtığı tanıtım standı ile olumlu puan aldı. Babacan, “7 Eylül’de başarıya ulaşacağımıza güvenim tam” dedi

2020 Olimpiyat adaylığının en önemli ve zor sınavı olan Lozan’da sunumu büyük beğeni kazanan Türkiye, bu kez Lozan Palas’ta “gövde gösterisi” yaptı. Türk lokumu ve baklavayla karşılanan IOC üyeleri ile yerli ve yabancı basın, en fazla “MRI” diye adlandırılıp Avusturyalı bir firmaya yaptırılan ve vaat edilen olimpik tesisleri 3 boyutlu izleme imkanı veren sisteme ilgi gösterdi.

Aday Şehirler Brifingi için İsviçre’nin Lozan kentinde temaslarına devam eden Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul 2020’nin tanıtım odasına yaptığı ziyaretten sonra açıklamalarda bulundu. İstanbul 2020 Komitesi Başkanı Hasan Arat, IOC üyesi ve TMOK Başkanı Uğur Erdener, milli sporcular ve 2020 Elçileri Neslihan Demir ve Gizem Girişmen ile bazı sponsor firma temsilcileriyle basının karşısına çıkan Babacan ve Kılıç, IOC üyeleriyle yaptıkları görüşmelerin değerlendirmesini yaptı.

Bakan Kılıç’ın daveti üzerine iki ay gibi kısa bir süre önce olimpiyat hazırlıklarına dahil olduğunu ifade eden Babacan, şunları söyledi:

Herkese teşekkür

“Çok iyi hazırlık takımımız var. Bunu gördüğüm için çok memnun oldum. Hükümetin, iş dünyasının ve medya camiasının da bu işi sahiplenmesinin önemi büyük. Çünkü Türkiye olarak bu işi ne kadar çok sahiplenirsek, bu işi o kadar çok başarıya ulaştırma ihtimalini de yükseltmiş oluyoruz.”

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te 7 Eylül’de ev sahibi kentin seçileceğini hatırlatan Babacan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye’nin önünde 2 aylık yoğun süre var. Biliyorsunuz sporda ne kadar çok antrenman yaparsanız, sonuç da o kadar iyi oluyor. Önümüzdeki iki ayda da inşallah gün gün saat saat çalışmaya devam ettiğimiz sürece Buenos Aires’te sonucu alacağımıza inanıyorum. Çünkü bu ekibe güveniyorum. Sponsorlarımıza da teşekkür ediyorum. Ayrıca şunu da ifade etmek istiyorum, sponsorların sadece finansal katkısı değil, iş dünyasının ‘Bu işi sahipleniyorum’ demesinin burada etkileri çok daha büyük”.

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç ise “Bu sunumun çok önemli bir aşaması, finansal konulardaki rakamların gerçekçiliğini ve yapılabilirliğini ispatlamaktı. Başbakan Yardımcımız Babacan’ın ekonomi yönetiminin başındaki isim olarak burada bulunması ve rakamları tek tek izah etmesi, bu konudaki inandırıcılığımızı bir kat daha artırmış oldu” diye konuştu. Kılıç, “Bu kuru kuruya bir adaylık değil. 2023 vizyonumuzun en önemli hedeflerinden biri, İstanbul kentini 2020 Olimpiyatları’yla buluşturmak. Her durumda Türkiye’ye olimpik branşlarda sporcu yetiştiren bir ülke haline getirmek. Türk sporunu büyütmek için kamu finansman kaynaklarının yanı sıra elde edilecek sponsorluklar üzerinde de çalışıyoruz. Olimpiyat gerçekleşse de gerçekleşmese de bu yöndeki adımlarımıza devam edeceğiz “diye devam etti.

Koç: Fark var

Lozan’da 2020 takımıyla birlikte bulunan işadamı Ali Koç, Türkiye’nin verdiği taahhütleri yerine getirmesinde avantajlı olduğuna dikkat çekti. Konuklara bizzat tanıtım da yapan Koç, “18 ayda Mersin’deki işlerin tamamlanmış olması, çok önemli. Belki biz değerini anlamıyoruz, ama yabancıları çok etkiliyor. Rio ve Soçi’de verilen sözlerin yeterince yerine getirilememesi, IOC’yi çok rahatsız ediyor” dedi.

Ali Koç, şöyle devam etti:

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ali BabacanAntrenmanArjantinBaşbakanBaşbakan YardımcısıİstanbulİsviçreMersinSuat Kılıç
Görüş Bildir