Lösemi Hastası Çelik Hastaneye Kaldırıldı

-

Lösemi Hastası Çelik Hastaneye Kaldırıldı

Lösemi Hastası Çelik Hastaneye Kaldırıldı

Ankara - Lösemi hastası PKK’li tutsak Abdulsamet Çelik, sık sık kan alınması nedeniyle dalağında meydana gelen rahatsızlıktan dolayı hastaneye kaldırıldı.

Sincan F Tipi Cezaevi’nde tutulan lösemi hastası Abdulsamet Çelik’in sağlık durumu ciddiyetinden bir şey kaybetmeksizin artarak kötüleşmeye doğru gidiyor. Kan değerlerinin yükselmediği, kana bağlı olarak demir birikiminin ise 25 katı kadar artan Çelik’in bağışıklık sistemindeki tahribat da ciddi boyutlara ulaşmıştı.

Sürekli kan vermek durumunda bulunan Çelik’in dalağında ise ciddi bir rahatsızlık meydana geldiği öğrenilirken, sık sık bir ya da iki ünite kan alınan bedeninde artık yan etkilerin görüldüğü bildirildi. TUHAD-FED’in verdiği bilgilere göre Çelik, hastaneye kaldırıldı. Ankara Numune Hastanesi’ne kaldırılan Çelik’in dalağının alınma ihtimalinin çok yüksek olduğu belirtildi.

İki hafta önce Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan DİHA Editörü Tayip Temel’e gönderdiği mektupla hastalığının durumuna dikkat çeken Çelik, hasta tutsakların hükümet tarafından ölüme terk edildiğini belirtmiş, doktorların “tahliye edilmesi gerekir” yönündeki raporlara rağmen başvuruların 5 defa reddedilmesinin ardından bir kez daha başvuru yapmayacağını açıklamıştı.

Çelik, “Zindanda da olsa, onurlu bir ölümü her yoldaşı gibi metanetle karşılayacağını” vurgulamıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraDiyarbakırtahliye
Görüş Bildir