Lobi İddiası Gerçekdışı, İlişkimiz Tehlikeye Atılmasın

 > -

Lobi İddiası Gerçekdışı, İlişkimiz Tehlikeye Atılmasın

Lobi İddiası Gerçekdışı, İlişkimiz Tehlikeye Atılmasın

ABD Büyükelçiliği:Bazı basın yayın organlarında Amerikan elçiliği çalışanlarını hedef alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır

T24

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden bu kez de Büyükelçilik çalışanlarından birinin hükümet aleyhine lobi yaptığına ilişkin iddialara yanıt geldi.

Gazetecilere SMS yoluyla gönderilen Büyükelçilik açıklamasında, "Bazı basın yayın organlarında Amerikan elçiliği çalışanlarını hedef alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bir kez daha yinelemek gerekirse, hiç kimse bu tür kasıtlı iftiralarla Türkiye-ABD ilişkilerini tehlikeye atmamalıdır" dedi.

Yeni Şafak gazetesinde bugün yayınlanan haberde, "Hem Gezi Parkı olayları, hem de İstanbul merkezli son operasyon öncesinde ABD Büyükelçiliği siyasi diplomatı Aswin Bijanki 'nin bazı STK başkanlarına ziyaret gerçekleştirerek, onları hükümete karşı kurulacak lobiye dahil etmek istediği iddia edildi" haberi yer almıştı.

İddianın, Ankara Genç İşadamları Derneği Başkanı Abdullah Değer tarafından doğrulandığı da Yeni Şafak'ın haberinde yer almıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAnkaraGezi Parkıİstanbul
Görüş Bildir