Listede Neler Var Neler! Instagram Üzerinde En Çok Paylaşılan Arabaları Biliyor musunuz?

38PAYLAŞIM

Zaman öyle bir zaman ki şimdi herkes birer sosyal medya yıldızı olmak istiyor ve bunun için çalışıyor. ABD merkezli otomobil şirketi Veygo ise bunun farkında olarak en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram'da bir araştırma yaparak en çok paylaşılan arabaları bir araya getirdiği bir liste hazırladı. Ancak bu öyle bir liste ki, spor arabalar, kamyonetler, efsaneler ve cep dostu olanlar bile var. Peki hangi arabalar Instagram kullanıcıları için en güzel, havalı ve popüler olanı biliyor musunuz? 

Hazırsanız, işte Instagram'ın en popüler 15 arabası...

15. Mini Cooper - 2.131.312 Paylaşım

Mini Cooper 50 yıldır şüphesiz ki herkesin beğenisini toplayan ve çok sevilen bir otomobil oldu. Belki kişiselleştirilebilir olması belki de ikonik mütevazı bir hatchback olması onu her zaman en gözdelerden biri yapmayı başardı.

14. Lamborghini Huracan - 2.203.050 Paylaşım

Burada şaşıracak hiçbir şey yok çünkü şu fotoğrafa bir bakar mısınız! Huracan bu listedeki iki Lamborghini'den biri ve iki Lamborghini toplamda Instagram'da 5 milyondan fazla paylaşım almış.

13. Chevrolet Silverado - 2.254.244 Paylaşım

Chevrolet başlı başına bir ikonken, Silverado bir efsane olmuş durumda gördüğünüz gibi. Çünkü kendisi bu listedeki tek kamyonet tarzı araç...

12. Subaru Impreza - 2.670.309 Paylaşım

Bugüne kadar, kullanıcılar Instagram'da Subaru Impreza'nın 2.6 milyondan fazla fotoğrafını yayınladılar. Çalışma netleşmemiş olsa da, bunun temel Impreza olduğunu zannetmiyoruz. Yüksek oranda değiştirilmiş WRX'lerin ve STI'lerin sayısı muhtemelen Impreza’nın sayısını önemli ölçüde artırmıştır. İlk 15'teki Japon yapımı 3 araçtan biri ve 4 dört kapılıdan biri.

11. BMW M5 - 2.741.911 Paylaşım

BMW M5, bu listedeki tek BMW M serisi aracı değil. Fakat M5, grubun en büyüğü ve 600 beygir gücü ile en güçlüsü. Bu listedeki diğer iki M otomobiliyle birleştirildiğinde, BMW’nin ürünleri Instagram'da 11 milyondan fazla kez paylaşılmış.

10. Audi R8 - 2.900.314 Paylaşım

500 beygir gücüne sahip iki kapılı spor otomobillerden biri olan R8 Instagram'da neredeyse 3 milyon kere paylaşılmış. Fakat işin garibi R8 ilk 15'teki tek Audi...

9. Lamborghini Aventador - 3.085.336 Paylaşım

Bahsettiğimiz diğer şahane Lamborghini ise efsane Aventador. Huracan gibi, Lamborghini Aventador da Instagram'daki tüm beğenileri topluyor, yani neredeyse hepsini. 😄

8. BMW M4 - 3.432.052 Paylaşım

Instagram'da 3,4 milyondan fazla paylaşılan BMW M4, M5'i yaklaşık 700.000 gönderiyle geride bırakmış. Görünüşe göre Instagram kullanıcılar iki kapılı M arabasını, büyük kapılı ve çok daha güçlü olan kardeşlerinden daha fazla seviyor. (Tabii bu listedeki daha fazla paylaşılan diğer BMW kadar değil!)

7. Chevrolet Corvette - 3.963.740 Paylaşım

Amerikan menşeili Chevrolet bu listeye 5 araba sokmuş gibi görünüyor. İnsanların Chevrolet'leri Instagram'da paylaşmaya bayıldığına şüphe yok tabii. Corvette neredeyse 4 milyondan fazla paylaşımla listede yerini almışken tüm Chevrolet'ler Instagram'da toplam 8.6 milyon kez paylaşılmış! Bu gerçekten çok büyük bir rakam...

6. Chevrolet Camaro - 4.686.969 Paylaşım

Camaro, şaşırtıcı bir şekilde Corvette'ten çok daha fazla kez Instagram'da paylaşılmış. Kullanıcılar #ChevyCamaro ve #Camaro etiketlerini kullanarak 4.6 milyondan fazla fotoğraf yayınladı.

5. Jeep Wrangler - 5.137.019 Paylaşım

Kullanıcılar  #JeepWrangler ve #Wrangler etiketlerini kullanarak, SUV'un 5,1 milyondan fazla fotoğrafını paylaştı. Bu listedeki tek SUV, tek Jeep ve Fiat Chrysler'den gelen tek ürün Jeep Wrangler.

4. BMW M3 - 5.817.457 Paylaşım

Bu listedeki üç BMW M otomobilinden M3 görünüşte en dikkat çekici olanı. #BMWM3 ve #M3 etiketlerini kullanan kullanıcılar, Instagram'da sportif sedanın 5.8 milyondan fazla fotoğrafını paylaştı. M3, M4 ve M5'e birlikte bakıldığında, BMW’nin M arabalarının Instagram’da 11 milyondan fazla fotoğrafı var.

3. Nissan GT-R - 7.019.123 Paylaşım

Geldik ilk 3'e... 4. sıradaki BMW M3 ile aralarında neredeyse 2 milyon paylaşım farkı olan GT-R, bu listedeki tek Nissan olarak yerini aldı. Fakat aynı zamanda bu listedeki sekiz spor arabadan ve fabrikadan 500 beygir gücüne sahip olarak çıkan beş arabadan da biri.

2. Honda Civic - 7.402.365 Paylaşım

Honda Civic, bu listedeki diğer araçların bazıları gibi güçlü bir spor araba veya dayanıklı bir kamyon değil, biliyorsunuz. Ancak, 2018'de ABD'de en çok satılan ikinci otomobil. Instagram'da 7.4 milyondan fazla paylaşım ile, bu listede ikinci en çok paylaşılan araç oldu. Civic’in uzun ömürlü olması ve uygun fiyatıyla satın alınabilir olması onu işte bu noktaya getirmiş.

1. Ford Mustang - 11.947.872 Paylaşım

Hiç zannetmiyorum ki aranızda Mustang sevmeyen bir kişi olsun... Olsa bile Instagram kullanıcıları onu çok seviyor olsa gerek neredeyse 12 milyon paylaşımla onu bu listenin birincisi yapmışlar. Ne diyelim çok haklılar...

Peki siz ne düşünüyorsunuz, bu listede en çok sevdiğiniz araç hangisi? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Harika.

Gizli Kullanıcı

Dodge charger, mustang, mitsubishi lancer evo...

Görüş Bildir