Liposuction Diye Yazılır, Liposakşın Olarak Okunur: Yağ Aldırma ile İlgili Bilmeniz Gereken Her Şeyi Anlatıyoruz!

0PAYLAŞIM

Diyet ve egzersize rağmen değişime dirençli bölgelerde yağları yok etmek için liposakşın seçenektir. Bu kılavuzu Op. Dr Leyla Arvas açıklamaları ile sizler için oluşturduk. Optimal vücut şekillendirme sonuçlarına olan bağlılığı, onu, kontur düzensizliklerini, morarmayı, şişmeyi ve kanamayı en aza indirirken istenmeyen yağları ortadan kaldıran vaser liposuction adlı gelişmiş bir teknoloji ile hayata yeniden başlamak için daha fazla vakit kaybetmeyin! Liposuction, küçük kesiler kullanılarak vücudun çeşitli bölgelerinden yağ dokusunun seçici olarak çıkarılmasını içerir. Sonuç, yalnızca makul bir iyileşme süresi ile daha pürüzsüz, daha düz ve daha seksi bir görünüm olabilir.

Not: Bu bir tanıtım içeriğidir!

Liposuction Hususları!

Liposuction, güvenilir ve çekici sonuçlar yaratmasıyla bilinen, zaman içinde test edilmiş bir estetik cerrahi işlemdir. Vaser lipo genellikle geleneksel liposuction formlarından daha güvenli olmasına rağmen, hiçbir cerrahi prosedür tamamen risksiz değildir.

Dr.Leyla Arvas’dan Liposuction Adımları:

1.Adım: Ameliyatın Planlanması

Vücudunuz ile ilgili hedefleriniz, seçenekler, riskler ve hayaliniz hakkında detaylı bilgileri doktorunuzun kendisine aktarın. Aklınızdaki tüm soruları sorun. Ameliyattan birkaç hafta önce kan sulandırıcılar ve belirli ağrı kesiciler gibi ilaçları almayı bırakmanızı önerecektir. Doktorunuz ile beraber ameliyat gününüzü planlamalısınız.

2.Adım : Liposakşın Ameliyatı

Liposuction işleminiz başlamadan önce doktorunuz uygulama yapılacak bölgelerinizi işaretleyecek. Ayrıca, öncesi ve sonrası karşılaştırmaları için daha sonra kullanmak üzere fotoğraflarınızı çekecektir.

Hastanede genel anestezi alacaksınız - bu, prosedür sırasında uyanık olmayacağınız ve herhangi bir ağrı hissetmeyeceğiniz anlamına gelir.

3.Adım: Liposuction İyileşme Süreci!

Liposuction genellikle genel anestezi altında hastanede uygulanır. 

Tedavi alanına bağlı olarak, şişliği azaltmak ve iyileşirken bölgeyi desteklemek için bir süre özel bir medikal korse giymeniz gereklidir. Çoğu hasta 1 ila 2 hafta içinde işe dönebilir ve rahatsızlık reçeteli ilaçlarla yönetilebilir. 

Liposuction oldukça küçük kesiler gerektirdiğinden ortaya çıkan izler iyileşme sonunda tamamen kaybolur.

Liposuction benim için doğru işlem mi? Dr.Leyla Arvas açıklıyor;

Diyet ve egzersiz yağ yakmanızı sağlayabilir; ancak hedeflenen bölgelerdeki yağlardan seçici olarak kurtulmanın bir yolu yoktur. Vücudumuzun bazı bölgeleri, yağ depolarını korumak için 'programlanmıştır'. Diyet ve egzersiz yoluyla kilo verdiğimizde, vücudumuz genetik olarak belirlenmiş bir şekilde yağ kaybedecektir. Vücudumuzun geri kalanı inceldikçe sorunlu bölgeler aynı kalabilir ve sorunlu bölgeleri potansiyel olarak vurgulayabilir.

 Liposuction yapılan bölgeler; kadın hastalarda, karın, kalçalar, sırt, kollar ve bacaklardır. Erkeklerde genellikle bel bölgesi yani “simit”, memeler ve karın bölgesidir.

Liposuction, seçtiğiniz hedef bölgelerdeki yağ dokusunu alarak sonuçlarına ulaşır. Bazen liposakşın, sorunlu bölgelerimizden kurtulmanın tek yolu olabilir, o kadar fazla kilo vermek zorunda kalmadan, her bölgeden zayıflamış görünüyorsunuz. Hedefe yönelik yağ aldırma işlemine ihtiyacınız varsa, liposuction sizin için uygun prosedür olabilir.

Liposuction sonuçları kalıcı mı?

Liposuction sırasında yağ hücreleri kalıcı olarak çıkarılır. Ancak, genellikle vücudunuzun farklı bölgelerine giden yeni yağ hücreleri ile tekrar kilo alabilirsiniz.

Ameliyattan sonra yeni vücut şeklinizi ve liposuction sonuçlarınızı korumak için bol miktarda yağsız protein, meyve ve sebze , tam tahıllar ve az yağlı süt içeren bir diyet uygulamalısınız. Ve Dr. Leyla Arvas kesinlikle düzenli olarak egzersiz yapmanız gerektiğini vurguluyor.

Op.Dr.Leyla Arvas Plastik Estetik Cerrahi

https://www.drleylaarvas.com/

Facebook: @drleylaarvas 

Instagram:@drleylaarvas

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir