Leyla ile Mecnun İçin Kireçburnu'ndan TRT'ye El Salladılar!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Leyla ile Mecnun İçin Kireçburnu'ndan TRT'ye El Salladılar!

Leyla ile Mecnun İçin Kireçburnu'ndan TRT'ye El Salladılar!

TRT'nin yayından kaldırmayı düşündüğü fenomen dizi 'Leyla ile Mecnun'un fanları sosyal medya üzerinden organize olup Kireçburnu'nda buluştu ve denize el sallayarak TRT'ye mesaj gönderdi.

Oyuncuları Gezi eylemlerine destek verdiği gerekçesiyle TRT ’nin yayından kaldıracağı söylentileri ayyuka çıkan fenomen dizi ‘ Leyla ile Mecnun ’un fanları, her yıl olduğu gibi sezon öncesi Kireçburnu’nda toplanıp dizideki İsmail Abi’leri gibi denize el salladılar.

4. sezonuna girmeye hazırlanan 'Leyla ile Mecnun' hayranlarının Facebook üzerinden örgütlenerek gerçekleştirdiği etkinlikte dizinin çekimlerinin yapıldığı mekanlar ziyaret edildi. Ufak çaptaki bu geziden sonra sahilde toplanan grup dizinin sembolü haline gelen 'çekirdek', 'çay' ve dizinin müzikleri eşliğinde sahilde eğlendi. Etkinliğin sonunda yapılan kura çekimi ile dizi karakterlerinin kartpostal, bardak ve magnetlerini kazanan hayranlar dizinin yayından kaldırılacağı iddialarına tepki gösterdiler. TRT'nin 'Leyla ile Mecnun'un yayından kaldırılıp kaldırılmayacağıyla ilgili bu hafta içinde kesin kararını vermesi bekleniyor.

Haberin Tamamı İçin:

Leyla ile Mecnun Dizisi Hayranları TRT’yi Protesto Etti

Uzun süredir sosyal medya üzerinde, yayından kaldırılacağı iddia edilen TRT dizisi Leyla ile Mecnun’un hayranları Twitter ve Facebook gibi sosyal mecralarda organize olup Kireçburnu’nda buluştu. Sahilde toplanan izleyiciler, dizinin karakterlerinden “İsmail Abi” ile özdeşleşen “denize el sallama” eylemini bu kez TRT’yi protesto etmek için gerçekleştirdiler.

TRT’nin diziyi kaldıracağı iddialarına yönelik kayda değer bir cevap alamayan izleyiciler, önce dizi setlerini gezdi, ardından Kireçburnu’ndaki sahilde dizinin sembolü haline gelen çekirdek, çay ve dizi müzikleriyle protestolarını eğlenceli bir hale getirdiler.

Dördüncü sezonuna hazırlanan dizinin, oyuncu ve yönetmenlerinin Gezi Parkı olayları sürecinde eylemcilere destek olması, Gezi direnişine ve Emek Sineması’nın kapatılmasına karşı verilen mücadelede yer almaları, dizinin TRT yönetimi tarafından yayından kaldırılacağı iddialarına yol açmıştı. (BK/BK)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookGezi ParkıLeyla ile MecnunSosyal MedyaTRTTürkiye Radyo ve Televizyon KurumuTwitterçaydizitrt
Görüş Bildir