Lecia'nın Su Altı Kamerası Tanıtıldı

 > 
2PAYLAŞIM

Lecia’nın her koşula dayanıklı olmak üzere tasarlanan yeni kamera Lecia X-U duyuruldu. Kamera su altında da çekim yapabiliyor.

Genel olarak ürettiği üst seviye pahalı ürünlerle adı anılan Lecia, bu kez ağır şartlara dayanıklı bir su altı kamerası üretti. Lecia X-U isimli model darbeye dayanıklı olmasının yanında yaklaşık 15 metreye kadar da su geçirmezlik özelliğini taşıyor. Lecia T modeli ile aynı gövdeye sahip. Bunun yanında vizör yok, 3 inçlik LCD ekran bu ihtiyacı karşılıyor.

Gövdeyi mercek altına aldığımızda, 16.5 MP çözünürlük değerine sahip APS-C bir sensör bizi karşılıyor. Objektif olarak ise 23 mm, f/1.7 diyafram açıklığına erişebilen bir lens kullanılmış. Lensin değiştirilemediğinin de altını çizelim. Ayrıca fotoğraf makinesi Full HD (1080p) 30 fps video kaydı gerçekleştirebiliyor.

Dayanıklı gövdesi, X-U’yu 15 metre derinliğe kadar sudan, 1 metre yüksekliğinden düşmelere ve şoklara karşı koruyabiliyor. Ayrıca makine aşırı soğuğa ve toza karşı da dayanıklı üretilmiş. Bunun için gövde dayanıklılığı haricinde ekran da özel bir koruma ile korunmakta.

Bu özel kameranın en çok öne çıkan özelliği elbette dayanıklılığı. Bu alanda çok iddialı olan makine su altı çekim özellikleri ile de GoPro’nun pahalı bir alternatifi sayılıyor. Paha demişken X-U’nun fiyat etiketi 2950 dolar. Bu tuzlu cihazın fiyatı tam da Lecia’ya yakışır şekilde belirlenmiş. Bu fiyat etiketi ile kendine ne kadar alıcı bulabilir, o da ayrı bir tartışma konusu.

Scroll

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir