Görüş Bildir

KYK Bursu ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman, Hangi Gün Başlayacak?

Anasayfa > Güncel

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK; geçtiğimiz günlerde burs ve kreşi başvurusunu açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından gözler kredi ve burs ödemelerinin ne zaman yapılacağına çevrildi. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği KYK burs ve kredi ödemeleri tarihleri belli oldu. Peki ilk burs ve kredi ne zaman öğrencilerin hesabına yatacak? Kredi ya da burs almaya hak kazanan öğrenciler onay işlemlerini nasıl yapacak? Kredi ve burs ödemeleri ne kadar olacak. İşte KYK burs ve kredileri hakkında merak edilenler...

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından verilen kredi ve burs başvurusu sonuçları açıklanmasının ardından milyonlarca öğrencinin gözü KYK burs ve kredi ödemelerinin başlangıç tarihine çevrildi. Peki ilk burs ve kredi ödemesi ne zaman öğrencilerin hesabına yatacak?

İlk Burs Ve Kredi Ne Zaman Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

İlk Burs Ve Kredi Ne Zaman Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi başvurusu sonuçlarının açıklanması ardından ödemelerin ne zaman yapılacağı belli oldu. KYK'dan burs ve kredi kazanan öğrencilerin bu haktan yararlanabilmesi için ilk olarak e-Devlet üzerinden taahhütnameyi onaylaması gerekiyor. Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin en geç 19 Kasım saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor.

Kredi ve Burs Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Kredi ve Burs Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

KYK ödemelerinin tarihine dair henüz net bir bilgi verilmedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan duyuruya göre burs-kredi başvurusu yaparak taahhütnamesini onaylayan yükseköğrenim öğrencilerinin Ekim ayından itibaren üç aylık burs-kredileri ay sonuna kadar hesaplarına yatırılacak.

KYK, ödemeleri TC kimlik numarasının son rakamına göre her ayın 6. ve 10. günleri arasında yapıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
11
3
2
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?