Kuzucukların Seni Seviyor! Bir Tanecik Adile Naşit'i Çok Sevmek İçin 13 Aşırı Haklı Neden

-

Türk Sineması'nın en sevilen isimlerinden biridir o. Daha doğrusu o sadece filmlerde yaşamaz bizim için; ailemizin bir ferdi, bir büyüğümüz gibidir. Onu sevmek için çok nedenimiz var!

1. Bir dönemin son temsilci olan çocuklar, onunla büyüyüp onunla uyumuştur. Onun anlattığı masalları dinlemek ve "Kuzucuklarım" dediğini duymak, bir çocuğun yaşadığı en büyük mutluluktu bir zamanlar.

2. O ne zaman "SİRKEEEE" diye bağırsa, insanın canı turşu çeker. İnandığı şeyler için dünyanın en güzel savunmasını yapmıştır. Sirke değil baldır Adile Naşit!

3. Okul zili duymanın en güzel tarafıdır. Ne zaman bir zil çalsa, her öğrenci koridorda Hafize Ana var zanneder. Ninni gibi gelir onun çaldığı zil.

4. Gözümüze uyku girmediği zaman bir an aklımıza o gelir; çünkü gözlerini kocaman açıp tavana bakmak en çok ona yakışır.

5. Bir su şişesini kafamıza diktiğimizde ya da bir şeyler içtiğimizde, onun bu halini de unutmayız çünkü nane likörünü onun kadar güzel kafaya diken başka bir insan görmemişizdir.

6. Yaşımız kaç olursa olsun, içimizdeki o küçük kızın heyecanını yaşatmamızı öğretmiştir bize hep.

7. İçli içli ağlarken bir an durup onun iç çekişlerini hatırlar, gülmekle ağlamak arasında gidip geliriz. Yine de hiç kimse Adile Naşit gibi içli içli, tatlı tatlı ağlayamaz.

8. En büyük aydınlanmalarımız bile onun "Desene ki hıı!" deyişi kadar büyük olamamıştır. Öyle de cin gibidir, öyle de akıllı...

9. Rakibini kendi silahıyla vurmayı da en çok o bilir. Fiziksel gücün her zaman gerekli olmadığını, zekasıyla bize göstermiştir.

10. En neşeli, en komik insanın bile sevdiğine nasıl da romantik bakabildiğini göstermiştir bize. Güldüğünde çizgi gibi olan gözlerinden kalpler fışkırır işte böyle...

11. Bir tanecik "Karpuz Güzeli"mizdir, dünyalar güzelidir.

12. Ona yetişememiş çocuklar bile filmde söylediği şarkıları ezberlemişlerdir. Adile Naşit, insana çok güzel şarkı sevdirir.

13. Çok güzel göbek atar, çok usta laf sokar. Haddini bilmeyenlere "Ağzını yırtarım" lafını ondan daha dolu dolu söyleyen yoktur; çok iyi had bildirir.

O bizim bir tanecik Adile Teyzemiz, güzel kalplimizdir. Türkiye'de onu sevmeyen insanı neredeyse bulamazsınız. Kuzucukların seni çok seviyor Adile Teyze...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lisbeth-salander

Sarayın soytarıları ve soytarıçeleri adile naşitin, kemal sunal'ın,münir özkul'un,halit akçatepenin,tarık akan'ın tırnağı olamazlar...

sertac-bigun

Adile Naşit üzerinde bir şeyler kasmaya çalışanların acilen bu ülkeden siktirip gitmeleri gerekmez mi?

kafakirantazesimit

Adela Özcan nam-ı diğer Adile Naşit , Adile teyze , Masalcı teyze. Nasıl derseniz diyin çok tatlı çok şeker bir sanatçıydı. Onunla güldük onunla keyiflendik ve tabi hala öyle , filmlerini hiç bir zaman bıkmadan usanmadan izliyoruz. İşte bir insan öldükten sonra bile unutulmadıysa ve hala seviliyorsa o insan yaşadığı dönemlerde bir çok güzelliklere imza atmıştır. Nur içinde yat Adile teyzemiz ( bunları söylerken sadece benim gibi sevenler adına konuştum , sevmeyenleri de zorla sevdirecek halim yok , benim için önemli olan sadece saygı , kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değil )

gzm-ynklr

Çok seviyoruz ve asla unutmayacağız

mutlu-eren

Abi Rahmetli insanlara bile huzur yok yaşayanlara Allah sabır versin

Görüş Bildir