Kuzey Kore Liderinden Gazetecilere Ölüm Tehdidi!

 > -

Kuzey Kore Liderinden Gazetecilere Ölüm Tehdidi!

Kuzey Kore Liderinden Gazetecilere Ölüm Tehdidi!

Kuzey Kore polisi, Kim Jong-Un'un liderlik kılavuzu olarak Hitler'in 'Mein Kampf' (Kavgam) kitabını kullandığını iddia eden haberi yapan gazetecileri öldürmekle tehdit etti

İnternet haber sitesi New Focus International, Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’un çevresindeki üst düzey yetkililere, çalışıp kendilerini geliştirmeleri için ‘Kavgam’ kitabı dağıttığını öne sürdü.

Çin’de görev yapan Kuzey Koreli bir yetkili, siteye yaptığı açıklamada, “Kim Jong-Un, Hitler’in Almanya’yı Birinci Dünya Savaşı’ndaki yenilgiden sonra kısa sürede toparlayabilmesinden etkilenerek, kitabın derinlemesine çalışılması ve bazı uygulamaların pratiğe dökülmesi için emir verdi” dedi.

New Focus International’da yayımlanan haber, bugün bütün yüksek tirajlı Güney Kore gazetelerinde yer buldu.

"LANETLİ SUÇ İŞLEDİLER"

Kuzey Kore polisi, "lanetli suç" olarak tanımladığı haberin Kim-Jong-Un'u aşağıladığını belirterek, söz konusu haberi yapan ‘insan müsveddelerini’ öldürmekle tehdit etti.

Devlete ait Kore Merkez Haber Ajansı tarafından duyurulan polis açıklamasında, “Bu ihanet suçunu işleyen, ‘adi insan müsveddelerini’ yok etmek için harekete geçmekte kararlıyız. Bu insanlar, ne bir daha gün ışığı görebilecek ne de öldükten sonra defnedilecek bir toprak parçası bulabilecekler” denildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaÇinKorePolis
Görüş Bildir