Görüş Bildir

Kuyruklu Yıldıza İnen 'Philae' Doodle Oldu!

Anasayfa > Gündem
onedio.com

Google özel günler için hazırladığı Doodle'larına bir yenisini ekledi ve uzay araştırmaları için bir tarihi dönüm noktası olan Philae keşif aracının kuyruklu yıldıza inmesini Doodle yaparak bu tarihi anı ölümsüzleştirdi.

Avrupa Uzay Ajansı tarafından Gerasimenko kuyruklu yıldızına gönderilen Rosetta uzay aracı, bugün söz konusu kuyruklu yıldıza iniş yaptı. İlk kez bir kuyruklu yıldıza iniş yapan Rosetta uzay aracının modülü Philae, 'Temas sağlandı. Artık yeni evim 67P' diyerek tarihi mesajı Twitter üzerinden tüm dünyaya duyurdu.

İnişini canlı olarak izlenen uzay aracının yolculuğu 10 yıl önce başlamıştı. O günden bugüne kadar geçen sürede yıldızın çevresi ve çekirdeği ile ilgili bilgiler toplayan uzay aracı, bugün yedi saatlik bir yolcuğun ardından kuyruklu yıldıza inişini gerçekleştirdi.

Kaynak: http://shiftdelete.net/yildiza-inen-p...

10 Yıl süren yolculuk ve başarılan ilkler!

Yolculuğu 10 yıl süren 450 milyon kilometre ötedeki kuyruklu yıldızda yapılacak proje, iki açıdan bir ilk olacak. Eğer bu proje başarıyla sonuçlanırsa , ilk kez Dünya'dan bu kadar uzak bir uzay görevi yerine getirilmiş olacak ve ilk kez bir kuyruklu yıldız bu kadar çok yakından tanıma imkanı edinmiş olunacak.

  • ShiftDelete
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?