Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kurtulmuş: 'En Büyük Katkı Müslüman Kürtlerden'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kurtulmuş: En Büyük Katkı Müslüman Kürtlerden

Kurtulmuş: En Büyük Katkı Müslüman Kürtlerden

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye'de barış sürecine gelinmesinde en büyük katkıyı Müslüman Kürt halkının yaptığını belirtti. Kurtulmuş, "Eğer burada bir barış süreci olacaksa, bu barış sürecinin bana göre bir numaralı hem muhatabı, hem de bir numaralı aktörü Müslüman Kürt halkıdır." diye konuştu.

İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Numan Kurtulmuş, burada Cihan Haber Ajansı'na özel bir mülakat vererek, gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Kürt meselesinde barış sürecine gelinmesinde Müslüman Kürt halkının büyük katkısı olduğunu söyleyen Kurtulmuş, "Bölge halkı senelerdir büyük zorluklar çektiler. Bir taraftan terör örgütünün, diğer taraftan devletin ağır baskıları altında kaldılar. Her zaman Türkiye'nin dirliğinden, birliğinden; ortak vatanın, ortak medeniyetin, ortak inancın çocukları olmaktan bahsettiler. Ve hep bu hisle bu medeniyete, bu coğrafyaya, bu ülkeye bağlı kaldılar. Dolayısıyla, eğer burada bir barış süreci olacaksa, bu barış sürecinin bana göre bir numaralı hem muhatabı, hem de bir numaralı aktörü Müslüman Kürt halkıdır." şeklinde konuştu.

"SÜREÇ İNŞALLAH SONUNA KADAR DOĞRU GİDER"

PKK'nın elinde tutulan kamu görevlilerinin serbest bırakılmasını olumlu bir adım olarak gördüklerini dile getiren Kurtulmuş, "Arkasından da inşallah en kısa sürede silahlar bırakılır. Daha sonrasında ise bu silahlara bulaşmış olan insanlar, terör meselesinin içerisine girmiş olan insanların içerisinde belki önemli bir kısmı Türkiye'ye gelmesi mümkün değil. Bu kişiler başka ülkelere giderler. Bunların hepsi teknik meselelerdir. Aslolan silahların bırakılıp bu iradede samimi olunduğunun göstergesidir. Bu anlamda süreç şimdiye kadar doğru ve düzgün gidiyor. İnşallah sonuna kadar da doğru gider.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiİngiltereNuman KurtulmuşTerör
Görüş Bildir