Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kurtulmuş: ‘CHP ve MHP'nin Başka Teklifleri Varsa Değerlendirmeye Açığız’

 > -

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, tepkilere sebep olan cinsel istismar düzenlemesinin bir af niteliği taşımadığını belirtti, CHP ile MHP'nin başka bir teklifi olması durumunda değerlendirmeye açık olduklarını söyledi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın açıklaması yaptı.

Kurtulmuş'un açıklamasının satır başları şöyle:

'Ekonomide olağanüstü bir durum söz konusu değildir'

Ekonomiyi yakinen takip ediyoruz. Ekonomide olağanüstü bir durum söz konusu değildir. Ekonomi Koordinasyon Toplantısı sürekli yapılan bir toplantıdır. İlgili kurumların bütün yetkilileri, Merkez Bankası, diğer kurullar hepsi bir araya gelir, ekonomi yönetimiyle birlikte kararlar alınarak devam edilir.

Güvenli okul projesi

Güvenli okul projesi çerçevesinde okulların çevresi kamerayla gözlenecek. Güvenlik birimleri de seyyar birimlerle okulun etrafında güvenliği sağlayacaktır. Çok hızlı bir şekilde bu çalışma başlanmıştır. Bazı okullarda halihazırda var. Ümit ediyoruz ki 54 bin 500 okulun çalışması da en kısa sürede tamamlanır.

'Düzenleme bir af değildir'

Burada sivil toplum kuruluşlarının, milletvekillerinin farklı kuruluşların kanaat ve değerlendirmelerini gözden geçiriyoruz. Şu yanlış anlayışı ortadan kaldırmak lazım, Düzenleme tecavüz suçlarını kapsamıyor kapsamayacak. Bu konuda CHP ve MHP'nin başka teklifleri varsa değerlendireceğiz.

Düzenleme bir af değildir. Sadece hukuki bir düzenlemedir. Dediğim gibi CHP ve MHP'nin başka bir teklifi varsa getirsinler değerlendirelim. Herhangi bir şey konuşulacaksa CHP ve MHP'nin kendi tekliflerini somut olarak getirirlerse bunlar gözden geçirilir. 

Bir eleştiri var ortada, başka bir teklif getirilmesi eleştiriyi yapanların görevi değil midir? Yeni bir şey olması için yeni bir teklif getirilmesi gerekir.

'Cinsel İstismar' Önergesinde AKP İçerisinde Görüş Ayrılığı - onedio.com
'Cinsel İstismar' Önergesinde AKP İçerisinde Görüş Ayrılığı - onedio.com

İsrail'deki ezan düzenlemesi

İsrail'de, Mescid-i Aksa'da ve diğer camilerden ezan okunmasıyla ilgili kısıtlamanın gündeme getirilmesi, hiçbir bakımdan kabul edilebilecek bir durum değildir. İnanç, din, vicdan özgürlüklerine bütünüyle aykırı olan bir durumdur.

Şanghay beşlisi: 'Gelişmeleri zaman içerisinde göreceğiz'

Türkiye dünyanın bütün bölgeleriyle eş zamanlı olarak ilişki kurabilecek ender ülkelerden bir tanesidir. Türkiye'nin diğer bölgelerle ilişkileri eşzamanlı olarak devam ediyor. Bildiğiniz gibi şu an Şanghay İşbirliği'nin zaten gözlemci üyesiyiz. Gelişmeleri zaman içerisinde göreceğiz.

Çin: Türkiye, Şanghay İşbirliği Örgütü'ne Üyelik Başvurusu Yaparsa Değerlendiririz - onedio.com
Çin: Türkiye, Şanghay İşbirliği Örgütü'ne Üyelik Başvurusu Yaparsa Değerlendiririz - onedio.com

Yeni anayasa: 'Henüz MHP inceleme safhasında olduğu için nihai cevabını ortaya koymuş değil'

Görüşmeler olumlu bir çerçevede devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi'ne teklifimizi verdik. Henüz MHP inceleme safhasında olduğu için nihai cevabını ortaya koymuş değil.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir