Kürtaja Duygusal Savaş!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kürtaja Duygusal Savaş!

Kürtaja Duygusal Savaş!

Kürtaj sayını azaltmak için hastanelerde ikna odaları kurulacak. Anne adayına kürtajın zararları konusunda bilgi verilecek, bebeğin nasıl alındığına dair videolar izletilecek. Vazgeçmezse, son olarak bebeğin kalp atışları dinletilecek

İSTANBUL - Bugün gazetesinden Lütfi Erdoğan’ın haberine göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın açıklamaları üzerine Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ortak bir ekiple başlattığı kürtaj çalışmasında sona gelindi.

Ortaya çıkan taslak metin hukuki işlemlerin tamamlanması için Adalet Bakanlığı ’na gönderildi. Kürtaj yaptırmak isteyen anne öncelikle hastanelerdeki ikna odalarında vazgeçirilmeye çalışılacak. Taslak çalışması kapsamında başta Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkenin kürtaj konusundaki modelleri araştırıldı. Detaylı incelemeler sonucunda Türkiye ’ye en uygun kürtaj politikasının Amerika’ya ait olduğu konusunda karar kılındı. Çalışmada Amerika’da da kürtaj seviyesinin Türkiye’deki oranlara yakın olduğu ve seviyeyi düşürmek için çalışmalar yapıldığı ifade edildi.

VİDEO GÖSTERİLECEK, KALP SESİ DİNLETİLECEK

İkna odalarında anne adayını vazgeçirmek için kürtajın kadına zararları ve bebeğin nasıl alındığına dair videolar izletilecek. Ancak anne adayının kürtajdan vazgeçmemesi halinde son çare olarak karnındaki bebeğin kalp atışının sesi dinletilecek. Daha sonra anneye düşünme süresi verilecek. Taslak çalışmasında Amerika’da da bu yolun denendiği ve yüzde 90 başarı sağlandığı belirtildi.

DOĞUM KORKUSU OLANA SEZARYEN

Taslakta sezaryen ile ilgili de çalışmalar yapıldı. Buna göre annenin çok ciddi bir doğum korkusu varsa, sezaryen olması zorunlu olarak kabul edilerek cerrahi müdahale yapılacak. Ancak Sağlık Bakanlığı bu konuda tedbirlerini alacak. Buna göre Bakanlık çok fazla sezaryenle doğum yaptıran hastaneleri denetim altına alacak. Aksi bir uygulama olduğunu görürse ağır yaptırımlar uygulayacak. Öte yandan Bakanlık, vatandaşın sezaryenle ilgili farkındalığını artırmak için çeşitli sağlık kuruluşlarına tanıtıcı broşürler asacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanİstanbulRecep Tayyip ErdoğanSavaş
Görüş Bildir