Kurt musun, Kuzu musun?

773PAYLAŞIM

Bu testte sana önerme biçiminde 15 soru hazırladık. Bu önermelere ne derece katıldığın, senin iş hayatının kurdu mu, yoksa kuzusu mu olduğunu söyleyecek. Testi çöz, gör bakalım -sen hangisisin?

1. Bir hayvan olsam, habitatımın orman olmasını isterdim.

2. Kaybeden insan, yeterince çabalamamıştır. Kaybeden olacağıma, gerekirse sabahlara kadar çalışırım.

3. Elindeki dedikoduyu akıllıca kullanırsan, en üst pozisyonlara kadar yükselebilirsin.

4. Bazı zaferler, uğruna her türlü riski almaya değer.

5. Hayatta bir tek kişinin dahi bilmediği en az 1 sırrım var.

6. İntikam soğuk yenen bir yemek falan değildir; sıcağı sıcağına alınır.

7. Bir gün işime yarar diye zıt düşmekten kaçındığım insanlar var.

8. Bazen ayakta kalmak için, başkalarının düşmesini izlemeye mecbursundur.

9. İşimi görebilmek için manipülasyon sıklıkla başvurduğum bir yoldur.

10. Bir ortama girdiğimde, ilginin odağı olmayı severim.

11. Sözel becerilerimin sayısal becerilerime göre daha iyi olduğunu düşünürüm.

12. Yalnızca egomu tatmin etmek için benden hoşlanan insanlarla öylesine takıldığım oldu.

13. İnsanlarla kolay samimiyet kurar ve kendimi sevdirebilirim.

14. Hayatımda vicdan azabından uyuyamadığım en az bir dönem oldu.

15. Son olarak hedefe giden yolda, yalan da mübah olabilir.

Verdiğin yanıtlara göre sen tam bir kurtsun!

Bu dünyaya kazanmak için geldin. İş yaşamı senin için bir kurtlar sofrası. Ve sana göre burada hayatta kalmanın tek şartı, kurtlardan biri olmak. Zekisin; sıkıntıların altından zekan ve soğukkanlı kararlarınla kalkmayı beceriyorsun. Hırslısın ve pes etmeyi sevmiyorsun. Kişiliğinde kopkoyu, karanlık bir taraf var ve bunu sen de gayet iyi biliyorsun. Bu tarafı kendi lehinde ve amaçların uğruna kullanabilmek üzere kontrol altında tutmayı öğrenmişsin. Yine de bu kadar acımasız olma deriz!

Verdiğin yanıtlara göre sen bir kuzusun!

Kazanmak, kaybetmek, yükselmek, hırs, entrika; böyle şeyler senin karakterine de, vicdanına da çok hitap etmiyor. Pusu kurmak, tuzağa düşürmek gibi şeyleri her şeyden önce kendine yakıştırmazsın. Herkesin kurtluğa heves ettiği yerde iyi kalmak için çaba gösteriyorsun. İnsanın içinde olan o karanlık tarafları sen harika törpülemişsin; ama keşke birazını da kendine saklasaydın! Çünkü gözünü açıp dikkatli olmazsan kurtlara yem olman işten bile değil maalesef…

Yerine göre kurt, yerine göre kuzu!

Ne görkemli başarılar için insanları ezmek, ne de kendini kurtlara yem etmek niyetindesin. Karanlık bir tarafın elbette var; hepimizde olduğu gibi. Bir haksızlık gördüğünde ya da birinin seni ezmeye çalıştığını hissettiğinde bu karanlık tarafı sergilemekten çekinmezsin. Ama bunun dışındaki hallerde, tavrın daima iyilikten yana olur ve insanların kötülüğünü istemezsin. Akıllı, serinkanlı ve biraz da kuşkucu olduğundan, seninle dost olmak da, iş yapmak da çok kolay değildir diyebilir miyiz?

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tahayagiz-bacak

Sen yatakta Cam göz gibisin. Tarkan filminin efsanesi Cam göz de aynı senin gibi tuttuğunu bırakmıyor. Senin elinden kimse kurtulamaz. Zaten kollarının arasına birini aldığın zaman karşındaki ipleri hemen salacaktır. Kararlı ve istekli oluşun seni her zaman bir adım öne çıkartan özelliklerinin başında geliyor. Seni etki alanına bir kez giren ilk başta lanet etse de sonrasında kolay kolay senden vazgeçemiyor.

tahayagiz-bacak

Bu dünyaya kazanmak için geldin. İş yaşamı senin için bir kurtlar sofrası. Ve sana göre burada hayatta kalmanın tek şartı, kurtlardan biri olmak. Zekisin; sıkıntıların altından zekan ve soğukkanlı kararlarınla kalkmayı beceriyorsun. Hırslısın ve pes etmeyi sevmiyorsun. Kişiliğinde kopkoyu, karanlık bir taraf var ve bunu sen de gayet iyi biliyorsun. Bu tarafı kendi lehinde ve amaçların uğruna kullanabilmek üzere kontrol altında tutmayı öğrenmişsin. Yine de bu kadar acımasız olma deriz!

zeynep-kizilelma

Verdiğin yanıtlara göre sen tam bir kurtsun! Verdiğin yanıtlara göre sen tam bir kurtsun! Bu dünyaya kazanmak için geldin. İş yaşamı senin için bir kurtlar sofrası. Ve sana göre burada hayatta kalmanın tek şartı, kurtlardan biri olmak. Zekisin; sıkıntıların altından zekan ve soğukkanlı kararlarınla kalkmayı beceriyorsun. Hırslısın ve pes etmeyi sevmiyorsun. Kişiliğinde kopkoyu, karanlık bir taraf var ve bunu sen de gayet iyi biliyorsun. Bu tarafı kendi lehinde ve amaçların uğruna kullanabilmek üzere kontrol altında tutmayı öğrenmişsin. Yine de bu kadar acımasız olma deriz!

gonca-gul-aslan

Verdiğin yanıtlara göre sen tam bir kurtsun! Bu dünyaya kazanmak için geldin. İş yaşamı senin için bir kurtlar sofrası. Ve sana göre burada hayatta kalmanın tek şartı, kurtlardan biri olmak. Zekisin; sıkıntıların altından zekan ve soğukkanlı kararlarınla kalkmayı beceriyorsun. Hırslısın ve pes etmeyi sevmiyorsun. Kişiliğinde kopkoyu, karanlık bir taraf var ve bunu sen de gayet iyi biliyorsun. Bu tarafı kendi lehinde ve amaçların uğruna kullanabilmek üzere kontrol altında tutmayı öğrenmişsin. Yine de bu kadar acımasız olma deriz!

gunay-bilit

kurtmmu yok canım daha neler yahu

Görüş Bildir