Küresel Seferberlik Yarın Başlıyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Küresel Seferberlik Yarın Başlıyor

Küresel Seferberlik Yarın Başlıyor

Suriyeli mağdur ve masum siviller için başlatılan ''Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyası yarın küresel yardım seferberliğine dönüşecek.

İSTANBUL

Suriye'de yaşanan trajedinin mağduru olan, ekonomik zorluklar yaşayan ve mülteci konumunda bulunan halka yönelik düzenlenen ''Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyasının uluslararası ayağı yarın 14 ülkede eş zamanlı basın toplantısıyla başlatılacak.

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB), Türkiye'den sivil toplum kuruluşları, Türk Kızılayı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından, Suriye'de yaşanan trajedinin mağduru olan ve kendi ülkesinde mülteci konumuna düşen sivil halka yönelik başlatılan ''Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyası yarın küresel bir yardım seferberliğine dönüşecek.

Bosna Hersek, Malezya, Pakistan, İngiltere, Makedonya, Kuveyt, Fas, Lübnan, Libya, Yemen, Ürdün, Mısır, Kıbrıs, Bahreyn, Cezayir, Belçika'da bulunan vakıf ve dernekler Suriyeli halka ''bir ekmek'', ''bir battaniye'' ulaştırmak için seferberlik başlattıklarını duyuracak.

''Kış geldi...Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyasının uluslararası ayağı, yarın saat 13.00'de 14 ülkede eş zamanlı basın toplantısıyla başlatılacak.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Sütlüce'deki Genel Merkezi'nde de düzenlenecek basın toplantısına aralarında Bosna Hersek, Mısır, Belçika başta olmak üzere birçok ülkeden kampanyayı destekleyen sivil toplum kuruluşları, canlı olarak bağlanacak.

Al Muntada İslam Vakfı'ndan destek

Uluslararası ayağı başlatılacak olan ''Kış geldi. Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyasına, İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Al Muntada İslam Vakfı destek vereceğini bildirdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BelçikaİngiltereİstanbulLübnanMısırSuriyeTürk Kızılayı
Görüş Bildir