Küresel Isınmanın Etkileri

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Küresel Isnmanın Etkileri

KÜRESEL ISINMANIN ETKİLERİ

Sera gazlarının sebep olduğu Küresel Isınma hızla artıyor.Dünyada buna karşı alınan önlemler var fakat bunlar malesef yeterli değil.İnsanlarımız bilinçsiz.Bu yüzden bu haberde Küresel Isınmanın sebep olduğu etkileri yazdım.Umarım bunun önüne umulduğundan daha erken geçebiliriz.

Kaynak: http://www.environmentalgraffiti.com/sci...

1)Göçler
Kuzey ülkeleride ısınma arttığı için,bakteri ve hastalık taşıyan böcekler kuzeye göç etmeye ve bu hastalıklarıda beraberinde getirmeye başladılar.

2)Doğa Olayları
Okyanuslardaki ortalama sıcaklık artışı büyük kasırga olasılıklarınıda arttırıyor.2004 ve 2005 yılında bunları hep birlikte gördük.

3)Kuraklık ve Nem
Yeryüzündeki bazı bölgelerde nem artışı olacak olmasına rağmen bazı bölgelerde ciddi derecede kuraklık ve sıcaklık problemleri yaşanacak.Ve Afrika'nın bu durumdan en fazla etkilenecek olması muhtemel.

4)Ekonomik Şartlar
Küresel ısınmanın etkisi sadece iklimsel olmayacak.Aynı zamanda ekonomiye de büyük darbe vuracak.Kasırgaların,hortumların neden olduğu inanılmaz hasar maliyetleri,hastalıkların yayılmasını engellemek ve tedavi etmek için harcanacak paralar bu etkilerin başlarında geliyor.

5)Buzulların Erimesi
Kutuplardaki buzulların erimesi deniz seviyesini hızla arttıracak ve aynı zamanda dünyanın dengesini bozacak.Buzulları oluşturan taze su ve bu su denize karıştıkça denizdeki tuz oranını git gide azaltacak.Buda dünyadaki okyanus akıntılarının düzenini yerle bir edeceği için Kuzey Amerika ve Batı Avrupada ciddi sıcaklık değişikliklerine yol açacak.

6)Sel Felaketleri
Seller belkide küresel ısınmanın en büyük ve en hasar verici etkilerinden birisi.Isınan deniz suyunun soğun sudan daha fazla hacim kaplaması deniz seviyelerini yükseltiyor buda sel felaketlerine sebeb oluyor.

7)Hava Kirliliği
Fosil yakıtların havaya bıraktı karbondioksitin,Endüstriyel bölgelerin havaya bıraktıgı korkunç gazların,atıkların ve sigara dumanının oluşturduğu korkunç hava karışımı belkide insan yaşamı için en büyük tehtitlerden biri.1990 yılında 2050 yılına kadar,duman sebebiyle ölümlerin %4,5 artması tahmin ediliyor

8)Salgın Hastalıklar
Isınan hava,şimdi bile dünyada milyonlarca insanın ölümüne yol açan salgın hastalıkların etkisini büyük derecede arttıracak.

9)Nesilleri Tükenen Hayvanlar
İnsanoğlu keşke tek zararı kendine veriyor olsaydı.Neyazık ki dünyaya hiç bir zararı olmayan bu zavallı canlıların yaşam haklarını ellerinden alıyor,kendimizle birlikte onların yaşam alanlarını yok ediyoruz.Ve Küresel ısınmadan etkilenecek ilk canlılar kutuplarda yaşayanlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

Darbe
Görüş Bildir