Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Kurban Bayramı Tatili de 9 Gün Olabilir'

 > -

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, bu yıl Ramazan Bayramı gibi Kurban Bayramı'nın da Bakanlar Kurulu tarafından 9 güne çıkartılabileceğini söyledi.

Ramazan Bayramı tatilinin Bakanlar Kurulu kararıyla 9 güne çıkarıldığını hatırlatan Nabi Avcı, bunun iç turizm açısından önemli bir hareketlilik getirdiğine dikkat çekerek, "Erken açıklanması da gördüğümüz kadarıyla sektör tarafından olumlu karşılandı. Bunun sonuçlarını almaya başladıklarını söylüyorlar" dedi.

Avcı şöyle devam etti:

"Geçen yıl 5 aylık erken rezervasyon sayısı 3 milyonken, bu yıl 4 milyonu geçti. İnşallah Ramazan Bayramı ile bu sayının 4 milyon 300 bin civarında olacağını tahmin ediyoruz. Şu anda otellerdeki doluluk oranları yüzde 80'e ulaşmış gibi görünüyor."

'Zannediyorum Bakanlar Kurulu yine erken bir açıklama yapacaktır'

Kurban Bayramı tatili içinde benzer bir düzenlemeyi planladıklarını vurgulayan Nabi Avcı, "Gelecek Kurban Bayramı tatilini yapılacak düzenlemeyle 9 güne çıkartabileceğimiz bir takvim görünüyor. Zannediyorum Bakanlar Kurulu yine erken bir açıklama yapacaktır. Çünkü okulların açılışı hemen arkasından olacağı için erken açıklanmasında yarar olabilir. Dolayısıyla eylül ayında da Kurban Bayramı münasebetiyle turizmde bir hareketlilik bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Ramazan Bayramı 9 güne çıkarılmıştı

Ve Bayram Tatili 9 Güne Çıktı! - onedio.com
Ve Bayram Tatili 9 Güne Çıktı! - onedio.com

Bu yıl en kötü dönemini yaşayan turizm sektörü, 9 günlük tatilin kendileri için umut olabileceği düşüncesiyle harekete geçmiş, tatil ile ilgili kararın erken açıklanması talep edilmişti.

Başbakan Binali YıldırımRamazan Bayramı'na ilişkin izin genelgesini imzalamış ve bayram tatili 9 güne çıkmıştı.

AA ve Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir