Kurban Bağışı Yolsuzluğunda Karar

 > -

Kurban Bağışı Yolsuzluğunda Karar

Kurban Bağışı Yolsuzluğunda Karar

Kurban bağışı yolsuzluğu davasında yargılanan Mehmetçik Vakfının eski Genel Müdürü Güloğlu ile LÖSEV Başkanı Ezer 5'er yıl, Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Cengiz ise 2 yıl 6 ay hapse mahkum edildi.

Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi, ''2009'daki kurban bağışı kesim ihalelerindeki yolsuzluk'' iddialarıyla ilgili davada, Mehmetçik Vakfının eski Genel Müdürü Salih Güloğlu ve LÖSEV Başkanı Üstün Ezer'i ''güveni kötüye kullanmak'' suçundan 5'er yıl, Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz'i ise 2 yıl 6 ay hapse mahkum etti.

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Osman Yıldırım'ın da arasında bulunduğu THK yöneticisi sanıkların beraatine karar verilen davada, bağış üzerine kurbanların kesimini yapan et firması sahibi TOBB Başkan Yardımcısı Faik Yavuz ''rüşvet'', ''dolandırıcılık'' ve ''suç örgütüne yardım'' suçlarından toplam 9 yıl 5 ay 10 gün hapse çarptırıldı.

Mahkeme, Deniz Feneri Derneğine ilişkin iddialar kapsamında, Dernek Genel Başkanı Mehmet Cengiz'in, işlediği sabit olmadığı gerekçesiyle ''özel belgede sahtecilik'' ve ''sahte özel belgeyi bilerek kullanma'' suçlarından beraatine karar verdi ancak Cengiz, sanık İbrahim Altan ile ''güveni kötüye kullanma'' suçundan 2 yıl 6'şar ay hapis ve 25'er bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Sanık Mahmut Ay'a da ''Deniz Feneri Derneğine karşı resmi belgede sahtecilik'' suçundan 5 yıl hapis cezası verildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraRüşvetTHKTOBBet
Görüş Bildir