Kur'an-ı Kerim'e de Kurşun Sıkmışlar

-

Kur'an-ı Kerim'e de Kurşun Sıkmışlar

Kur'an-ı Kerim'e de Kurşun Sıkmışlar

Suriye ordusu ülke genelinde hedef gözetmeksizin saldırı ve bombardımanlarını sürdürüyor. Ülkenin birçok bölgesinde binaları ve camileri bombalayan Suriye ordusu, camilerdeki Kur'an-ı Kerimleri de kurşunluyor.

Suriye'deki kriz 17. ayını geri bırakırken, ülke içindeki şiddet artarak devam ediyor. Suriye ordusu, başkent Şam başta olmak üzere, Halep, Hama, Humus, Dera olmak üzere ülkenin birçok bölgesine yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Savaş uçakları, helikopter, tank ve roketlerle hedef gözetmesizin bombalanan şehirlerde çok sayıda bina ve cami yıkıldı. Saldırılarda her gün çok sayıda masum insan enkaz altında kalarak can veriyor.

Esed'in askerleri, son olarak Şam'ın banliyölerinden İmleyha'da saldırdıkları camiyi adeta harabeye çevirdi. Yayınlanan görüntülerde cami içindeki avizenin yanı sıra camları yere indiren askerler, Kur'an-ı Kerimlerin bulunduğu dolabı adeta kurşun yağmuruna tutukları görünüyor. Askerlerin dolap üzerindeki Kur'an-ı Kerimi kurşunlamaları ise dikkat çekiyor. Görüntüleri çeken şahıs ise cami imamının askerler tarafından bilinmeyen bir yere götürüldüğünü ifade ederek,"Askerlerin Kur'an-ı Kerimi yakın mesafeden kurşun yağmuruna tuttuklarını anlatıyor."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşer EsadSavaşSuriyehumus
Görüş Bildir