Kulüpler Birliği'nden TFF'ye Mesaj

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Kulüpler Birliği'nden TFF'ye Mesaj

Kulüpler Birliği'nden TFF'ye Mesaj

Kulüpler Birliği Vakfı, resmi internet sitesinden şu açıklamayı yaptı.

Türk futbolunun içinde bulunduğu sancılı dönemde Kulüpler Birliği Vakfı’nın rolü ve konumu çok ama çok önemlidir. Vakfımızın temel ve değişmez ilkesi, renk ayrımı yapmaksızın, birlik ve beraberlik içinde tek vücut olarak çalışmaktır.

Bu zor dönemdeki temel hedefimiz ise Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yakın işbirliği içinde, Türk futbolunu yeniden yapılandırarak eskisinden çok daha güçlü ve sağlıklı bir yapıya kavuşmasına katkı sağlamaktır. Vakfımızın TFF ile yakın işbirliği içinde çalışması çok önemsediğimiz bir konudur. Vakfımızın yönetim kurulu toplantılarına bundan böyle TFF’nin de bir yönetim kurulu üyesi katılacaktır. Türk futbolunun idari yöneticisi TFF ile aktörleri olan kulüplerin, önümüzdeki sorunlara müdahale ve çözüm için elbirliğiyle hareket etmesi hedeflerimize daha kısa sürede ulaşmamıza yardımcı olacaktır.

Çalışma ve çabalarımız hiç şüphesiz sadece Spor Toto Süper Lig’le sınırlı olmayacak; Bank Asya 1. Lig, Spor Toto 2. Lig ve Spor Toto 3. Lig kulüplerini de aynı şevk ve heyecanla kapsayacaktır. Bu yolda ilk adımı tüm bu liglerde rekabet eden kulüplerimizle çalışma grupları oluşturarak atacağız.

Vakfımız, futbol dışındaki branşlarda da Türk sporunu yeniden yapılandırma yolunda tüm federasyonlarımızla ortak başarı hedefleri doğrultusunda yapıcı işbirliği içinde olacaktır.

Tartışmasız, polemiksiz bir seçim süreciyle tek vücut halinde olduğunu, zoru başarmak için kenetlendiğini tüm spor camiasına bir kez daha ispat eden vakfımız, Türk futbolunun marka değerini yükseltmek, kulüplerimize yeni ve düzenli mali kaynaklar yaratmak, Türk futboluna ilişkin yasal düzenlemelere katkı sağlamak yolunda emin olunuz ki elinden gelenin fazlasını yapacaktır.

Bu zorlu süreçte elbette vakfımızın da kendini yenilemesi önemli görevlerimiz arasındadır. Gerek vakfımız, gerek Türk sporuyla ilgili gelişmeler, gerekse de Türk futboluyla ilgili kaynak oluşturacak birçok bilginin yer aldığı internet sitemizin aktif ve güncel bir veri tabanı haline getirilmesi, yeniden yapılanma çalışmalarımızın ilk adımlarından biri olacaktır.

2011-2012 sezonunun yeni başladığı bu yeni dönemde, başımızın tacı taraftarlara, tüm kulüplerimize, kulüp başkanlarımıza, teknik adamlarımıza ve sporcu kardeşlerimize sağlık ve başarılarla dolu bir yıl diliyoruz.

Saygılarımızla…

KULÜPLER BİRLİĞİ VAKFI

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

TFFfutbol
Görüş Bildir