Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Küçük Bir Yardımseverin Başarı Hikayesi: "Mutlu Hayvanlar Barınağı"

 > 
136PAYLAŞIM

Ken, henüz 9 yaşında olmasına rağmen hayallerini gerçekleştirmeyi başarmış bir hayvansever. "Bir gün, evimin yakınındaki tüm başıboş hayvanlara bakabileceğim bir barınak kurmak istiyorum." diyen Ken, hayallerinin bu kadar çabuk gerçekleşeceğinden muhtemelen habersizdi. Küçük bir kulübeyle başlayıp, dünyanın her yerinden destek almayı başaran bir kurum haline gelen girişimine, "Mutlu Hayvanlar Kulubü" adını uygun gören küçük dostumuzun, boyundan büyük bir başarıya imza attığı aşikar.

Kaynak: http://www.happyanimalsclub.org/

Ken, serüvenine evinin etrafındaki hayvanlara yardım ederek başlamış.

Dışarıda yaşayan sokak hayvanlarını kendi cep harçlıklarını kullanarak besleyen ve iyileştiren küçük dostumuz, bunun yeterli olmadığını düşünerek "Mutlu Hayvanlar Kulubü" adıyla açtığı web sitesi üzerinden, kurmayı amaçladığı barınak için bağış toplamaya başlamış.

Kısa bir süre sonra paylaştığı fotoğraflarla tüm dünyada sesini duyurarak, "Mutlu Hayvanlar Kulübü" için yeterli parayı toplamayı başarıyor.

"Sokağımızdaki tüm hayvanları beslemek için yeterli parayı topladık." diye belirten Ken, tüm hayvanları yüksek kaliteli mamalarla beslediğini ve herhangi bir hastalığa karşı veterinerde tedavi ettirdiğini söylüyor.

Babasıyla birlikte; sokakta bulup bakmaya başladıkları 3 sokak köpeği için kendi garajlarında küçük bir barınak inşa ediyorlar.

Ken, bu barınağa "Mutlu Hayvanlar Kulübü" adını koymaya karar vermiş.

"İnsanlardan korkmamayı öğrendiler."

Baktıkları hayvanların kilo almaya başladıklarını, yaralarının iyileştiğini ve tüylerinin tekrar uzamaya başladığını belirten Ken; aynı zamanda insanlara da alışmaya başladıklarını söylüyor.

Yakın zamanda kiraladığı bir arsayla, kar amacı gütmeyen küçük bir hayvan barınağı açan Ken, bağış yapan tüm hayvanseverlere teşekkür ediyor.

Aynı zamanda kurtarılan hayvanlar, daha iyi bakılmaları için yeni sahiplerini arıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir