Bir Kuaför Salonunun Camında Anlamlı Slogan: 'Çocuk Geline Hayır!'

 > -

İzmir'in Hatay semtindeki bir kuaför salonunun camında yer alan "Çocuk geline hayır! 18 yaşından küçüklere gelin tacı değil, papatya takıyorum" yazısı ülkemizin önemli sorunlarından birine dikkat çekiyor.  Kuaför Seval Alyürek "Bugüne kadar birçok kişiyi kapıdan çevirdim" diyor ve ekliyor: " Ama başa çıkamayınca tepkimi kişisel olarak böyle göstermek istedim..."

Kuaför Seval Alyürek, çocuk gelinlere yönelik ilk deneyimini 12 yıl önce yaşamış...

Kuaför salonuna gelin başı yapılması için Manisa'dan getirilen yaşı küçük bir kızın titrediğini gören Alyürek, çocuk gelinleri kabul etmediğini belirterek, hizmet vermedi. 

Alyürek, o günden sonra zaman zaman Hatay semtindeki kuaför salonuna gelen küçük yaştaki gelinlere de gelinbaşı yapmayıp, geri çevirdi. 

Bu duruma tepki göstermek, hem de kuaför salonuna bu tür tekliflerle gelinmemesi için arayışta olan Alyürek, işyerinin camına yazı asmayı düşündü.

Bu düşüncesini uygulamaya geçiren Alyürek, büyük puntolarla hazırlattığı "Çocuk geline hayır! 18 yaşından küçüklere gelin tacı değil papatya takıyorum" yazısını cama astı.

Kendisi de bu yazının önünde fotoğraf çektirip sosyal medya hesabından paylaştı

Bu yazı, başka illerdeki meslek örgütlerince ve meslektaşlarınca da sosyal medyadan paylaşıldı, büyük destek buldu

"Oyun çağındaki kız çocuklarının gelin olması kabul edilir gibi değil"

DHA'ya konuşan ve beklediğinin üzerinde olumlu tepki aldığını söyleyen Alyürek, şöyle diyor: 

"Oyun çağındaki kız çocuklarının gelin olması kabul edilir gibi değil. Bugüne kadar birçok kişiyi kapıdan çevirdim. Ama başa çıkamayınca tepkimi kişisel olarak böyle göstermek istedim. Bu yazıya salonun önünden geçenlerin ilgi göstermesi, fotoğraf çektirmeleri, doğru yolda olduğumu gösterdi. 'Sosyal medya hesabımdan bunu paylaşmam halinde daha fazla kuaförün ilgi ve dikkatini çeker mi' düşüncesinden yola çıkarak, Facebook'a da taşıdım. Umduğumdan daha fazlası oldu. Çok sayıda kuaför, kendisinin de böyle bir prensip edindiğini belirtti. Çok sayıda meslek örgütü de bu yazının fotoğrafını sitelerinde, sosyal medya hesaplarında kullanarak dikkat çekti. Doğru bir hareket başlatmanın keyfini yaşıyorum."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookHatayİzmirManisaSosyal Medyaoyun
Görüş Bildir