Kriz 282 Yıllık Şirketi Kapattı

-

Kriz 282 Yıllık Şirketi Kapattı

Kriz 282 Yıllık Şirketi Kapattı

İngiltere'nin en eski nakliyat şirketi Stephenson Clarke, 282 yıllık ticaretin ardından ülkedeki ekonomik durgunluğun etkisiyle kepenk kapatıyor

İngiltere ’nin en eski nakliyat şirketinin işlerinin buğday ve demir cevheri gibi kuru malların taşınmasından yaşanan durgunluk nedeniyle bozulduğu ifade edildi.

Durham’dan Londra’ya kömür taşımak için 1730 yılında kurulan Stephenson Clarke, küresel nakliyat işlemlerinde yaşanan hızlı düşüş nedeniyle, maliyetlerini azaltmak için yıl başında gemilerini de satmıştı.

Şirketten bir yetkili, “Ekonomik durgunluk ağırlaştıkça, şu anda içinde bulunduğumuz piyasa önündeki 12-18 ayı bile göremeyen korkunç bir piyasaya dönüştü” dedi.

Sektör yetkilileri Stephenson Clarke’in ise nakliyat sektöründeki en büyük balonlardan biri olarak kabul edilen Çin’in sanayileşme programına yatırım yaparak kendi bacağına kurşun sıktığını ifade etti.

Şirketin yeni gemilerinin Çin kaynaklı nakliyat işlerinin azaldığı bir dönemde geldi. Şirket elindeki atıl gemilerden faydalanmak için bir yetkili ile anlaşma imzaladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Çinİngiltere
Görüş Bildir