Ses Kaydı Ankara'yı Hareketlendirdi

 > -

Kritik Tape, Kritik Zirve

Kritik Tape, Kritik Zirve

Dışişleri Bakanlığı Ahmet Davutoğlu, Bakanlık Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgenaral Yaşar Güler’in, Suriye sınırları içindeki Türk toprağı Süleyman Şah Türbesine yönelik saldırıyı değerledirmek üzere yaptıkları görüşmeye ilişkin olduğu iddia edilen ses kayıtları internete düştü.

Hürriyet'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, toplantıya katılanlardan müsteşar Sinirlioğlu’nu görüşme için çağırdı. Bugün İstanbul’da olacağı için Gül, devlet günü kapsamında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile dün bir araya gelmişti. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Sinirlioğlu’nun, resmi programda yer almayan yabancı bir konukla yapılacak görüşmeye katıldığı bilgisini verdiler.

İnternete düşen ses kaydı hakkında bilgi sahibi olan Gül’ün, bu konuda Sinirlioğlu’ndan bilgi almak istediği de bildirildi. 

MGK TOPLANIYOR İDDİASINA YALANLAMA

Suriye'ye bu ülkede ve Türkiye'de yaşanan son gelişmeler üzerine, Milli Güvenlik Kurulu'nun olağanüstü toplanacağı iddia edilmişti. Başbakanlık kaynakları MGK'nın olağanüstü toplanacağı iddiasının gerçek olmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever de, MGK'nın olağanüstü toplanacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Kaynak: Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAhmet DavutoğluAnkaraGenelkurmay BaşkanıİstanbulSuriye
Görüş Bildir