Kredi Kartında 'Kırk Katır mı Kırk Satır mı?' Dönemi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Dikkat! kredi kartlarında yeni kesinti

Dikkat! kredi kartlarında yeni kesinti

Her geçen gün bankaların“masraf” adı atında tüketiciden tahsil ettikleri ücrete bir yenisi daha eklendi. Şimdi de kredi kartı sahiplerinden kartlarını kullanmasalar dahi “Aylık İşlemsizlik Ücreti” alındığı ortaya çıktı.

Buna göre, kredi kartını aldıktan sonra kullanmaya korkanlar, kartını kullanmayanlar ya da bankanın ısrarı üzerine kredi kartını kullanıma açtıranlar ekstrelerine yansıyan “Aylık İşlemsizlik Ücreti” ödemek zorunda.

Tüketiciler en çok bankacılık sektöründen şikâyet ediyor ve özellikle de kredi kartı kullanımında aldatılıyor. Kart sahipleri kullanmadıkları kartlar için bankaların ekstrelere yansıttığı “aylık işlemsizlik ücretini” şikâyet ediyor.

Bankaların bu yeni masrafına göre kredi kartını 3 ay boyunca kullanmayanlara 8 TL gibi bir işlemsizlik ücreti kesiyor. Yine kullanmamaya devam ederseniz bu sefer kredi kartını kullanana kadar aylık 3 TL gibi bir ücreti ödeyeceksiniz.

Haberin Tamamı İçin:

Kartta işlemsizlik ücreti iddiası

Kartta işlemsizlik ücreti iddiası

AA - TESK Başkanı Palandöken, bazı bankaların tüketicilerin kullanmadıkları kredi kartlarından işlemsizlik ücreti aldığını iddia etti.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, ''Bankalarda kantarın topuzu kaçtı, hesap işletim, kredi kartı ücreti yetmedi, şimdi de (neden kartını kullanmıyorsun) cezası kesiyorlar. Kredi kartında 'kırk katır mı, kırk satır mı?' dönemi başladı'' dedi.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:
''Ekstrelerin dikkatle incelenmesinde fayda var. Çünkü anlamadan kullanıma açtırılan kullanılmayan kartlar için her ay ekstrelerine gelecek aylık 3 lira gibi, aylık işlemsizlik ücretini de kartı kullanana kadar ödemek zorundalar.''

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kredi Kartı
Görüş Bildir