Kraliçe II. Elizabeth Kendi Bira Markasını Kurdu: 'Yoğun Aromalı, Karakteristik Bir Bira'

 > 
6PAYLAŞIM

İngiltere'de Kraliçe II. Elizabeth kendi bira markasını kurdu. Norfolk'taki Sandringham Malikanesi'nde iki bira satışa sunuldu.

Malikanenin bahçelerinden hasat edilen organik arpadan üretilen biralar, yüzde 4,3'lük alkol oranıyla Best Bitter ve biraz daha kuvvetli yüzde 5'lik Golden IPA çeşitleriyle satılıyor.

Lansman, Prens Harry'nin kendisini anarken "Birası eksik olmazdı" diye tarif ettiği, ateşli bir bira tutkunu olan Prens Philip'in ölümünden kısa bir süre sonra gerçekleşti.

The Times'ın haberine göre Buckingham Sarayı bu hafta içeceklerin, malikanenin koronavirüs kısıtlamalarının gevşetilmesi sonrası şimdi yeniden açılan hediye dükkanında satışa sunulacağını teyit etti.

Biraların etiketlerine göre, Best Bitter "soğuk filtreli geleneksel mayalı bira" olarak tanımlanıyor. Üç çeşit şerbetçiotundan yapılan Best Bitter, "yoğun aromalı karakteristik bir bira."

Güçlü bir biranın 'hafif romasına' sahip, soğuk, filtreli, kehribar renkli bir Ale

Geleneksel koyu cam şişede paketlenen biranın yeşil etiketinde Sandringham arazisinde yer alan bir tavşanın görseli bulunuyor.

Sarı etiketinde bir sülünün resmedildiği Golden IPA da neredeyse aynı şişeye sahip. Yine üç çeşit şerbetçiotu kullanılarak üretilen Golden IPA, güçlü bir biranın "hafif aromasına" sahip "soğuk filtreli kehribar renkli bir Ale."

Her iki şişede de biraların Birleşik Krallık'ta, yalnızca Sandringham Malikanesi için yapıldığı belirtiliyor.

Etikette, "Sandringham Malikanesi sülünler, tavşanlar, baykuşlar ve diğer birçok hayvanın koruluk ve tarım arazileri habitatlarında serpilip geliştiği bir yaban hayatı cennetidir" ifadeleri yer alıyor.

Mail Online'ın haberine göre malikanedeki dükkanda yer alan bir tabelada söz konusu biranın "Kraliyet malikanesinden hasat edilen organik Laureate Bahar Arpası ve yakınlardaki bir sondaj kuyusundan alınan kristal berraklığındaki su" kullanılarak Barsham Biracılık tarafından yerel olarak üretildiği belirtiliyor.

Lansman haberleri, cin tercih ettiği bilinen Kraliçe'nin her zamanki içki seçiminden farklı bir çizgi seçtiğini gösteriyor.

Kraliyet saraylarını yöneten Kraliyet Koleksiyonu Tröstü, 5 Mayıs'ta Buckingham Sarayı Çakaleriği Cini'nin lansmanını duyurmuştu.

Gelenekten ayrılarak çakaleriği, erik, yaban mersini, karanfil ve vişne konyağı aşılanan cine böylece zengin bir yakut rengi kazandırılıyor.

Ülkenin Güzellikleri Cengiz İnşaat'a Emanet: Yurdun Dört Bir Yanından Doğa Talanı Manzaraları - onedio.com
Ülkenin Güzellikleri Cengiz İnşaat'a Emanet: Yurdun Dört Bir Yanından Doğa Talanı Manzaraları - onedio.com
Berat Albayrak Aylar Sonra Görüntülendi - onedio.com
Berat Albayrak Aylar Sonra Görüntülendi - onedio.com
Antalya Sahillerinin Yeni Sahipleri! Kısıtlamadan Muaf Turistler Deniz, Kum ve Güneşin Tadını Çıkardı - onedio.com
Antalya Sahillerinin Yeni Sahipleri! Kısıtlamadan Muaf Turistler Deniz, Kum ve Güneşin Tadını Çıkardı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir