Kraliçe Elizabeth Dertli! Kraliyetin Asi Gelini Meghan Markle'ın Çiğnediği Sansasyon Yaratan Katı Kurallar

4bPAYLAŞIM

Evlenmeden önce de evlendikten sonra da kendi kurallarını koyan ve ona göre davranan Meghan Markle, şu sıralar tüm İngiliz basınının gündeminde!

Çiğnediği katı kurallar yüzünden sürekli eleştirilen kraliyetin asi gelini, gelin bakalım neler yapmış?

1. Ailesi...

İlk olarak ABD'li ve melez. Soylu bir aileden de gelmiyor Meghan Markle. Bu Kraliyet kurallarına tamamen aykırı!

2. Modellik geçmişi...

Daha önce erkek dergileri için birbirinden seksi pozlar vermişliği var Meghan Markle'ın.

3. Daha önce evlenmiş olması...

2011’de yedi yıllık ilişkisinin ardından Jamaika’da 4 gün 4 gece süren partilerle film yapımcısı Trevor Engelson ile evlenmişti. Çift şiddetli geçimsizlik nedeniyle iki yıl sonra boşanmıştı. Bu Kraliyet ailesi için katı bir kural!

4. Oyunculuk geçmişi...

2006’da CSI: NY dizisinde, 2011’de ise Suits ile adını duyurmuştu Meghan Markle. Dizilerdeki sevişme sahneleri de haliyle Kraliçe ve saray için çok fazla soruna neden oldu.

5. Yaşı...

Şaşırabilirsiniz ama evet, Prens Harry'den 3 yaş büyük olması da bir sorun.

6. Siyasi söylemleri...

2016’daki ABD başkanlığı seçimleri öncesi Trump karşıtı açıklamalarıyla sık sık gündeme geliyordu. Hatta “Trump seçilirse ABD’yi terk edip Suits’in çekildiği Kanada’ya yerleşirim” demiş ve dediğini de yapmıştı!

Kraliyet ailesi siyasi söylemlerden her zaman uzak durur...

7. Prens Harry ile aşklarını dünyaya duyurmaları...

Eylül 2017'de, Vanity Fair dergisine Harry ile birbirlerine aşık olduklarını, birlikte olmak istediklerini ve evlenmeyi düşündüklerini söylemişti Meghan. Kraliyet kurallarına göre resmi nişandan önce hiçbir şey söylenmemesi gerekiyordu.

8. Sevgisini toplum önünde göstermesi...

Toplum içinde el ele tutuşmaları, öpüşmeleri ve birbirlerine herhangi bir sevgi hareketi göstermeleri aslında yasak. Ama Meghan'ın bu umurunda mı? Değil tabii ki!

9. Düğünleri...

Düğünden her ırktan insan vardı, vaaz veren rahip Amerikalıydı, İncil koroları siyahi müzisyenlerden oluşmuştu. Ayrıca damat Harry'nin yanına giderken, babasıyla ya da bir başkasıyla değil, tek başına yürümüştü o koridorda. 

Üstüne bir de düğün konuşması yaptı ve "Ben prensimi buldum!" dedi. Normal şartlarda prenseslerin düğün konuşması yapması da yasak.

Ayrıca meyveli düğün pastası geleneğini de yok saydı, kendi zevkine göre limonlu mürver çiçeği pastası yaptırdı.

10. Kraliyet etkinliklerinde insanlara sarılması...

Kraliyet gelenekleri resmi bir tokalaşmayı ön görüyor, fakat Meghan herkese sarılıyor! Aaa, ne ayıp! 😜

11. Arabasının kapısını kapatması...

Diğer maddelerdeki yasaklar gibi bu da inanılmaz ama bir prensese hiç yakışmayan bir davranış sergilediğini düşündükleri için çokça eleştirildi bu hareketi.

12. Siyah giymesi ve diz üstü elbiseler giymesi...

Siyah renk, onlarda yas rengidir. Bu yüzden de günlük ziyaretlerde giyilmesi hoş karşılanmaz.  Ama Meghan sık sık siyah giyiyor ve kuralları önemsemiyor.

Üstüne bir de kısa elbiseler giyiyor! Bu da kraliyetin en katı kurallarından birisi.

13. Yırtmaçlı elbise giymesi...

Kraliyet ailesi mensupları asla dekolteli ve aşırıya kaçan kıyafetler giyemez. Yırtmaçlı elbise mi? O da yok pek tabii! Fakat Sussex Düşesi, prensiyle çıktığı Avustralya turunda bunu kuralı da çiğnedi!

14. Külotlu çorap giymemesi...

Her zaman ten rengi külotlu çorap giymek zorunda olan Meghan Markle, bunu da pek sallamıyor!

15. Omzu açık giyinmesi...

Kraliyet kadınlarının omzu açık giyinmesi de yasak! Ama Meghan bunu da çiğnedi. Helal olsun sana kız!

16. Saçları...

Kraliyet protokolüne göre saçlar her daim şık ve düzgün durmalı. Fakat Meghan Markle, kendi yaptığı dağınık topuzla o kuralı da çiğniyor!

17. Son olarak Kensington Sarayı’ndaki malikaneden taşınma kararı alması...

Bu, büyük sansasyon yaratan bir karar kesinlikle! Söylenenlere göre Kate Middleton ile Meghan Markle anlaşamıyor. İki eltinin arası oldukça bozuk. Ve üstüne bir de Markle’ın yeni doğacak bebeğini ‘akvaryum’a benzettiği sarayda büyütmek istememesi gibi bir durum da söz konusu...

Bakalım, neler olacak?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayeztrk

Başıma bir şey gelmeyecekse çirkin şansı bu cidden tamam farklı bir aurası var kabul. Fakat eksiklikleri çok fazla bir prensle evlenmesi için demek ki neymiş bu işler nasipmiş alın yazısıymış :)

nereyekadar14

o bu degil de prens ona çok aşık :))

oyoy

belki muhafazakar bir söylem olacak ama bence bir insan girdiği topluluğun kurallarına uymalı. Hele ki böyle geleneksel bir kraliyet ailesi, dünyanın gözü önünde vs. madem uyamayacaksın evlenmeseydin, niye insanları zora sokuyorsun.....

gizem.dikmen

Eğer Harry taht sırasında 1.veya 2. sırada olsaydı muhtemelen kendisi asla olmayacaktı bile. Tahtta 6. sırada olmanın ekmeğini yiyor. Ayrıca kraliçe izin vermiyor olsa tırnağını bile kesemez emin olun. Elizabeth de sallamıyor bunu demek ki...

papatyadolukadeh

Beni alsaydınız çiğnemezdim valla

Görüş Bildir