KPSS Kitabı Yayınlandı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kpss Kitabı Yayınlandı

Kpss Kitabı Yayınlandı

ÖSYM, ‘Yükseköğretim Programlarına Göre 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (Lisans) Sonuçları’ kitabını yayınladı. Ayrıca, ÖSYM’ye yerli sözleşmeli uzman personel alımı başvuru ve sonuçlarına göre sözlü sınava girmeye hak kazananların sınav gün ve saatlerini açıkladı.

‘Yükseköğretim Programlarına Göre 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (Lisans) Sonuçları’ kitabı yayınlandı. Adaylar kitaba ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşabilir.

Öte yandan ÖSYM’ye alınacak yerli sözleşmeli personel alımı için sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav gün ve saatleri açıklandı. ÖSYM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Başkanlığımızda istihdam edilmek üzere, 17/02/2011 tarihli ve 6114 sayılı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 6’ncı maddesinin 9’uncu fıkrası, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığında Çalıştırılacak Yerli ve Yabancı Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre 657 sayılı Kanun ve diğer mevzuat hükümlerine bağlı kalmaksızın, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı olarak, 5(beş) adet sözleşmeli yerli uzman personel alımı için başvuru yapan adaylardan en yüksek puandan başlayarak yapılan değerlendirme sonucunda; Biyoloji alanından 12 aday, Matematik alanından 11 aday, Psikoloji alanından 5 aday, İngilizce alanından 8 aday sözlü sınava girmeye hak kazanmıştır.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların, belirtilen tarih ve saatte ÖSYM Başkanlığı Bilkent Ankara adresinde bulunan Başkanlık Toplantı Salonu’nda hazır bulunmaları gerekmektedir.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraKamu Personel Seçme SınavıÖğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi
Görüş Bildir