Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kozinoğlu'nun Ölümüyle İlgili Takipsizlik

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kozinoğlu'nun Ölümüyle İlgili Takipsizlik

Kozinoğlu'nun Ölümüyle İlgili Takipsizlik

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, "Odatv" davasının tutuklu sanığı iken cezaevinde rahatsızlanarak hayatını kaybeden Kaşif Kozinoğlu'nun ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada, "ölümün kalp damar rahatsızlığı nedeniyle olduğunun" belirlenmesi üzerine takipsizlik kararı verdi.
Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Ali İşgören tarafından, Kozinoğlu'nun ölümüne ilişkin 5 aydır yürütülen soruşturma tamamlandı.
Kozinoğlu'nun, cezevinde kendisini ziyaret eden bir yakınına, "kalbinin durduğunu, nabzının atmadığını, kendisine 'kırık kalp sendromu' teşhisinin konulduğunu" söylediğini ses kayıtlarından belirleyen savcılık, MİT'ten, Kozinoğlu'nun sağlık dosyasını da istedi.
Savcılık, Kozinoğlu'nun 2005 yılından itibaren kalp rahatsızlığına ilişkin yaptırdığı tetkiklerin yer aldığı belgelerin bulunduğu sağlık dosyasını da Adli Tıp Kurumu'na gönderdi.
Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Adli Tıp Kurumu'nun, Kozinoğlu'nun ölümünün kalp rahatsızlığına bağlı normal ölüm olduğuna ilişkin raporu üzerine, soruşturmayı tamamlayarak, kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi.
Savcılığın kararında, "ölüme neden olabilecek kamu görevlilerinden kaynaklanan ihmal, kasıt veya gecikme olmadığı, başkalarına atfedilecek bir kusurun bulunmadığı" kaydedildi.
"Odatv" davası kapsamında tutuklu bulunan Kaşif Kozinoğlu, Silivri Cezaevinde 12 Kasım 2011 tarihinde yaşamını yitirmişti.
Kozinoğlu'nun ölümünün ardından soruşturma başlatan savcılık, Kozinoğlu'nun koğuş arkadaşları ikinci "Ergenekon" davasının tutuklu sanıklarından emekli A...

Haberin Tamamı İçin:

Savcılık mektupları için ne karar verdi

Kozinoğlu'nun mektuplarına soruşturma
Bu arada, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaşif Kozinoğlu'nun cezaevinde yazdığı "Hoca'ya" ve "Tarihe sorularımla not düşüyorum" başlıklı toplam 12 sayfalık iki mektubuna ilişkin yürütülen soruşturmaya gizlilik kararı verdi.
Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Kozinoğlu'nun cezaevinde yaşamını yitirmesinin ardından koğuşunda yapılan arama sonucunda ele geçirilen belgeleri inceledi.
Kozinoğlu'nun "Hoca'ya" ve "Tarihe sorularımla not düşüyorum" başlıklı toplam 12 sayfalık iki mektubunun dışındaki diğer yazılarını, yasal mirasçılarına teslim etme kararı alan savcılık, bu iki belgeyi de Kozinoğlu'nun avukatlarının, "ölümünün ardından müvekkillerinin yazılarının rızası olmadan alındığı" şeklindeki itirazları üzerine yapılan soruşturmaya dahil etti.
Savcılık, Kozinoğlu'nun bu iki mektubunun içeriklerinin de değerlendirileceği soruşturmaya gizlilik kararı verdi. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, bu mektuplara ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında bazı kişilerin ifadelerine başvuracağı öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ergenekon
Görüş Bildir