Görüş Bildir

Koyu Halkalara Güle Güle Diyoruz: Ruhunuzun Pencerelerini Göz Altı Işık Dolgusu ile Hep Açık Tutun!

Haberler
> Koyu Halkalara Güle Güle Diyoruz: Ruhunuzun Pencerelerini Göz Altı Işık Dolgusu ile Hep Açık Tutun!

Gözler duygu aktarırlar ve yüz ifadesinde önemli bir rol oynarlar. Gözler, yüzünüzün diğer insanların dikkatini çeken ilk kısımlarından biridir. Ne yazık ki, aynı zamanda yüzünüzün yaşını gösteren etkenlerin başında gelir. Bu nedenle, bir kişi göz altı koyu halkalara, kırışık göz altı derisine veya derin göz altı morluklarına sahip olduğunda, daha yaşlı, daha az enerjik veya daha yorgun görünürler.

Hem genç hem de yaşlı birçok kişi için göz altı bölgesine dolgu tedavileri, ameliyata göre güvenli ve etkili bir alternatiftir. Pek çok kişi göz altında oluşan gölge ve çöküntülerden memnun değildir. Bu genetikten kaynaklanıyor olabilir, ancak aynı zamanda yaygın bir stres, uykusuzluk, düzensiz yaşam tarzı ve yaşlanma belirtisidir. Göz altı çukurları, yirmili yaşların başından sonraki yıllara kadar her yaştan hastada mevcut olabilir. Alt göz kapağı bölgesinde mevcut olduğunda göz altı çukuru derin ve koyu görünebilir.

Göz altı çukurları ayrıca alt göz kapağı ile elmacık kemiği arasında, göz çevresindeki yaşlanmanın erken bir belirtisi olan bir bölünme oluşturur. Derin koyuluk ve çukurları olan hastalar genellikle olduğundan daha yorgun ve yaşlı göründüklerinden şikâyet ederler. Bu durumda göz altı ışık dolgusu Quartz Clinique’de Dr. Ferda Karataş sayesinde elmacık kemiği dolgusu ile de desteklemek sonucun mükemmel olmasını sağlayabilir.

Yaşlanma, alt göz kapağında hacim kaybına ve doku gevşemesine yol açtıkça, göz altı problemleri daha belirgin hale gelir.

Yaşlanma, alt göz kapağında hacim kaybına ve doku gevşemesine yol açtıkça, göz altı problemleri daha belirgin hale gelir.

Alt göz kapağı torbalarının görünümü, göz altı sorunlarını vurgulayarak gölgeyi daha görünür hale getirebilir. Yaşlandıkça daha yaygın olmakla birlikte, daha genç kişilerde bile bir göz altı deformasyonu büyük sorun olabilir.

Göz altı problemleri; göz altı ışık dolgusu ile kolay ve etkili sonuçlarıyla popüler bir alternatif tedavi haline gelmiştir. Birçok hasta, ameliyatın risklerinden ve olası komplikasyonlarından korunmak için non-invaziv bir yaklaşımı tercih eder. Göz altı ışık dolgusu hastaya minimum iyileşme süresi ile genellikle bir yıldan daha uzun süren uzun süreli doğal bir sonuç sağlayabilir.

Göz altı ışık dolgusuna uygun bir aday mısınız?

Göz altı ışık dolgusuna uygun olan hastalar genellikle 'çukur görünümden' veya gözlerinin altındaki koyu halkalardan şikâyet ederler; alt göz kapaklarında genişleyen yağ cepleri de göz altı ışık dolgusu adayı olma şansınızı kuvvetlendirir. Göz altı ışık dolgusu için uygun hastaların seçilmesi uzman kararı gerektirir. Mükemmel adaylar iyi cilt elastikiyetine ve yeterli cilt kalınlığına sahip olmalıdır. Herkes göz altı ışık dolgusu tedavisi için uygun bir aday olmayabilir. Bununla birlikte, Quartz Clinique ile bazen ideal aday olmayan hastaların göz altı sorunlarını tedavi etmek için Dr. Ferda Karataş yenilikçi yollar bulmuştur. Bu bazen aşamalı tedavileri de içerir. 

Şaşırtıcı bir şekilde, göz altı enjeksiyonları ağrılı değildir. Hastalar genellikle yaklaşmakta olan tedavileri konusunda endişelidir, ancak neredeyse hiç rahatsızlık olmadığını görünce hoş bir şekilde şaşırırlar.

Göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır?

Göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır?

Göz altı ışık dolgusu ortalama 15-20 dakikada, lokal anestezi kremi ile uyuşturulmuş şekilde hızla uygulanabilir. Öncesinde çok hassas bir prosedür gerektirmez. Göz altı ışık dolgusunun tedavisinden sonra hafif morarma normaldir, ancak tipik olarak bir hafta içinde geçer. Çoğu hasta sadece bir dolgu şırıngasına ihtiyaç duyar, ancak çok derin göz altı problemine sahip olan hastaların sonuçta birden fazla dolguya ihtiyacı olabilir. Tüm dolgu tedavilerinde olduğu gibi, hastaların işlem öncesi kanamayı teşvik edebilecek herhangi bir ilaç ve takviyeden kaçınması önemlidir. Hastalar, göz altı bölgesi için göz altı ışık dolgusu tedavisi sırasında neredeyse hiç rahatsızlık olmadığını görünce şaşırırlar.

Özel Quartz Poliklinik

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook  :@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
3
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
lyssa

Çok amatörce bi reklam olmuş bi daha olmasın

lilithtrinity

yoğun göz altı morluğum var. güvendiğim bir doktora yaptırmıştım. ama enjekte edilen ürünü yüzüm emdi attı resmen. kayda değer bir faydasını görmedim ben. da... Devamını Gör

ceren yildirim

quartzda leyla hanıma yaptırabilirsin. Ben aşırı beyaz tenliyim göz altlarım çok çöküktü. 2 hafta önce yaptırdım. Harika oldu.