Görüş Bildir

Kovid-19 Rehberi Güncellendi: Karantina Süreleri Kısaldı

Anasayfa > Gündem

Kovid-19 Rehberi'nde yapılan güncellemeye göre aşısız veya eksik aşılılardan 'semptom göstermeyen'lerin karantinası 10'uncu günde sonlandırılabilecek. İlköğretim ve ortaöğretimde semptom göstermeyen temaslı öğrenciler, 5'inci günde yapılacak PCR testinin negatif çıkması durumunda okula devam edebilecek.

Sağlık Bakanlığınca Kovid-19 temaslısı olup semptom göstermeyen aşısız veya eksik aşılılar ile ilköğretim ve lise öğrencilerinin karantina süreleri kısaltıldı.

Bakanlık tarafından Kovid-19 Rehberi'nin 'Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon' konulu bölümü güncellendi.

Buna göre aşısız veya eksik aşılı Kovid-19 temaslısı kişilerin karantinası, 'semptom göstermemeleri halinde' PCR testi yapılmaksızın 10'uncu günde sonlandırılabilecek.

Kovid-19 temaslısı kabul edilen ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin karantina sürecinde de semptom gösterip göstermedikleri takip edilecek.

Kovid-19 temaslısı kabul edilen ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin karantina sürecinde de semptom gösterip göstermedikleri takip edilecek.

Semptom göstermeyenlerin karantinaları 5'inci günde yapılacak PCR testinin negatif çıkması durumunda sonlandırılacak ve bu öğrenciler okula devam edebilecek.

PCR testi yapılmadığı durumda ise öğrencinin karantinası 10'uncu günde sonlandırılacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
8
5
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
öznur cüneyt

Geçen cumartesi covid testim pozitif çıktı. Eşimin aşıları olduğu için ona karantinaya girmesine gerek olmadığı 5 gün sonra test vermesi söylendi, biz güvene... Devamını Gör

Halil Değerli

Hep bir güncelleme.... .... Hep bir güncelleme.... ..... (Yani bir karar alıp kararı değiştirme sonra tekrar değiştirme tekrar değiştirme.... ) ..... Doğru ş... Devamını Gör

Çağırmayın gelmeyeceğim

Sormayın . Kızımın sınıfı 6 pozitif:( diğerinin 3 pozitif. Kaç sınıf karantina da saymıyoruz artık .

Nuray

Kurallara uymayanlara ağır cezalar verilsin ortalık güllük gülistanlık olmuş hala güncelleme diyorlar :)