Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kosova'da Başbakanlık Binasını Ateşe Verdiler

Anasayfa > Gündem

Kosova muhalefet partilerinin başkent Priştine'deki başbakanlık binası önünde düzenlediği ve tahminlere göre 100 bin kişin katıldığı 'Egemen Devlete Evet- Anayasa Karşıtı Hükümete Hayır' protestosunda konuşmaların tamamlanmasının ardından, muhalif parti üyeleri, başbakanlık binasına molotof kokteyli fırlatarak, başbakanlık binasının bir bölümünü ateşe verdi. Alevler içinde kalan Kosova Başbakanlık binasını, itfaiye söndürmeye çalışıyor.

Turan Kasap'ın haberine göre; göz yaşartıcı gaz ile müdahale eden Kosova polisi ile muhalifler arasından çatışma çıktı. Muhalifler, zırhlı polis araçlarına molotof kokteyli fırlattı. Savaş alanına dönüşen Priştine merkezindeki olaylar, Priştine'nin diğer taraflarına da sıçardı. Çok sayıda yaralı olduğu bildiriliyor. Basın mensuplarının bir bölümü ise Ulusal Tiyatro binasına sığınmak zorunda kaldı.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
2
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Silver Blade

RTE görüyon dimi keko ?

Slark

bunun arkasında da rusya var, karıştırmadıkları yer kalmadı, ama bu rusyanın son çırpınışları diyebiliriz uzun süre dayanamaz bu duruma