Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

KOSGEB Başkanı Kaplan İstifa Etti

69PAYLAŞIM

Mustafa Kaplan: Bu tür görevler için uzun sayılabilecek bir sürenin ardından kurum için yeni bir kan değişimine gitmek ve kurumun önünü açmak gerektiğini düşünmekteyim

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Mustafa Kaplan, 6,5 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

KOSGEB'in internet sitesinde yer alan mesajında Kaplan, KOBİ'leri ve girişimcileri desteklemek için kurulan İdarenin başkanlığını 2008 yılı Mayıs ayından bu yana yürüttüğünü anımsattı.

KOSGEB'i "girişimciler, millet ve çalışanlar için ve onlarla birlikte inşa edilecek ve yaşanılacak bir gelecek" olarak tanımlayan Kaplan, idealleri korurken gerçekleri de göz ardı etmeden görevini ve sorumluluklarını yerine getirmiş olmanın huzuru içinde olduğunu belirtti.

Geriye baktığında, destek sisteminin modernleştirilmesi, proje temelli desteklerin artırılması, girişimciliğe önem verilmesi ve KOSGEB'in kurumsallaşması çalışmalarında başkan olarak görev yaptığını kaydeden Kaplan, mesajında şunlara yer verdi:

"Bu dönem içinde özellikle destek takip sisteminde ve idari işlemlerde e-dönüşüm sağlanarak şeffaf, izlenebilir ve hesap verilebilir bir kurum inşa etmeye çalıştık. Daha önce bulmakta zorlandığımız veri ve istatistiklerin kolayca derlenerek politika ve program uygulama sürecinin bilimsel bir temele oturmasını sağladık. Bir bayrak yarışı olan bu görevde yapmayı isteyip de yapamadıklarımızı bizden sonrakilerin hep daha ileri götürmesini temenni ediyorum.

Bu tür görevler için uzun sayılabilecek bir sürenin ardından kurum için yeni bir kan değişimine gitmek ve kurumun önünü açmak gerektiğini düşünmekteyim. Atanırken bir gün görevimizi devretme zamanının da geleceğinin farkındaydık. Uzman yardımcısı olarak başladığım, aşkla şevkle ve samimiyetle her kademesinde görev aldığım ve en üst makamı olan başkanlığını da 6,5 yıl gibi uzun bir süre yürüttüğüm KOSGEB başkanlığı görevimden bugün itibarıyla istifa ediyorum."

AA

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir